Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

I Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

I Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad dwieście szkół, kilkaset uczniów, pięć miesięcy wytężonej nauki, trzy etapy konkursu i tylko jeden zwycięzca - w listopadzie rozpocznie się I Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Do udziału w Olimpiadzie zaproszono uczniów z ponad 200 szkół z całego kraju, kształcących w zawodach „technik logistyk” i „technik spedytor”.

Olimpiada podzielona została na trzy etapy. Pierwszy (27 listopada 2008r.), odbędzie się  w szkołach. Uczniowie rozwiązując, przygotowany przez komisje naukową  test jednokrotnego wyboru, będą musieli wykazać się między innymi znajomością terminologii logistycznej, umiejętnościami zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz wykazać zrozumienie technik i technologii w procesach logistycznych.


Drugi etap okręgowy (5 stycznia 2009r.), poświęcony zostanie transportowi i spedycji. Tutaj, wiedza sprawdzana będzie również w formie testu, ale już wielokrotnego wyboru. Uczniowie będą rywalizować w poszczególnych okręgach w różnych częściach kraju.


Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 20 marca 2009 roku w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Zakres tematyczny obejmować będzie całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast testu, uczestnicy olimpiady rozwiążą zadania otwarte.

Na laureatów czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe (między innymi laptopy), ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach „technik logistyk” i „technik spedytor” oraz darmowe studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.


Nagrodzona zostanie również najlepsza szkoła ponadgimnazjalna, której uczniowie startować będą w pierwszej edycji Olimpiady.

Kandydatów do udziału w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wyznaczają poszczególne szkoły. Następnie dyrekcja, lub osoby za to odpowiedzialne, wypełniają formularz znajdujący się na stronie http://szkolysrednie.wsl.com.pl i zgłaszają chęć uczestnictwa swoich uczniów w ogólnopolskim wydarzeniu. Na stronie internetowej można także znaleźć szczegółowe informacje dotyczące logistycznej rywalizacji, organizowanej przez WSL.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Patronat medialny objęły: czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal Logistyka.net.pl oraz Studentnews.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »