Technologie » Komputery

IaaS: Niezbędny w zestawie narzędzi biznesowych

Pascal Giraud z Oracle omawia korzyści, jakie nowoczesne rozwiązania IaaS mogą przynieść każdej firmie.

Infrastruktura jako usługa (IaaS) stale się rozwija. Przez lata jej zdolność do szybkiego i opłacalnego skalowania zasobów była postrzegana jako główna korzyść dla firm. 

Ponieważ dynamika pracy stale się zmienia, najnowsza generacja IaaS zapewnia nowy poziom szybkości operacji przy znacznie mniejszych kosztach. I nie tylko – IaaS oferuje również elastyczność umożliwiającą obsługę najszerszego możliwego zakresu aplikacji i danych przy minimalnych tylko wymaganiach związanych z zarządzaniem. Możliwości te są kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa, które chce próbować nowych rzeczy, wprowadzać innowacje i zwiększać zakres swojej działalności. Z tego powodu używana infrastruktura informatyczna musi być szybka i właściwie dostosowana oraz zapewniać odpowiedni czas reakcji, aby firma mogła jak najszybciej i jak najskuteczniej wykorzystać nowo odkryte możliwości. 

Przedsiębiorstwa od dawna wiedzą, że zgromadzenie niezbędnych serwerów, sieci, pamięci masowych i urządzeń peryferyjnych w siedzibie firmy jest czasochłonne i wymaga dużych nakładów finansowych, nie wspominając o stałej potrzebie wprowadzania poprawek, aktualizowania i zapewniania zgodności z przepisami. Prawidłowo wdrożona i skonfigurowana chmura firmowa jest zawsze aktualna, zawsze legalna i zawsze gotowa do pracy, a także w pełni skalowalna i dostosowana zarówno do istniejących, jak i nowych usług, które zostaną dodane w przyszłości.

Jednakże brak otwartości infrastruktury IaaS może stanowić problem przy wdrażaniu w pełni zintegrowanego modelu chmury firmowej. Takie działanie jest przyczyną dużych ograniczeń i raczej zmniejsza dostępne możliwości niż otwiera nowe. Przykładowo każda firma, która jako usługi obliczeniowe oparte na chmurze wybierze Amazon Web Services (AWS) może analizować tylko jedną bazę danych w chmurze, która dodatkowo nie jest obsługiwana przez żadnego innego dostawcę IaaS. 

Larry Ellison, dyrektor ds. technologii Oracle, powiedział ostatnio, że taka struktura bardziej przypomina staromodne, zamknięte systemy typu mainframe niż nowoczesne otwarte usługi IaaS – i łatwo zrozumieć, co miał na myśli. Dostawcy usług w chmurze powinni dążyć do ułatwienia – a nie utrudnienia – przedsiębiorstwom wyboru i zmiany tych usług, ich skalowania w każdym kierunku czy importowania i eksportowania zależnie od potrzeb. Bez najlepszej dostępnej platformy i oprogramowania chmura nie będzie wystarczająco sprawna, tak samo jak mało wytrzymały będzie dom, który mimo doskonałych fundamentów ma słabej jakości podłogi i elementy mocujące. Właśnie takie podejście sprawiło, że firma Oracle ostatnio wprowadziła na rynek ponad 20 nowych usług w zakresie platform chmurowych i aplikacji. 

A ponieważ stawiamy na otwartość, nasze systemy obsługują również rozwiązania innych producentów. Nasza nowa usługa Ravello Cloud Service to pierwsza w branży usługa umożliwiająca przedsiębiorstwom uruchamianie procesów VMware i maszyn wirtualnych KVM w chmurze publicznej bez żadnych zmian. Dzięki temu firmy korzystające z VMware mogą testować i rozwijać nowe idee w najlepszy dla siebie sposób.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »