Kultura, sztuka » Kultura

II Aukcja Młodej Sztuki w najbliższy piątek w Art Hotelu

II Aukcja Młodej Sztuki w najbliższy piątek w Art Hotelu
Zobacz więcej zdjęć »
Już w najbliższy piątek entuzjaści sztuki będą mieli niepowtarzalną okazję do nabycia wartościowych dzieł po dobrej cenie. O godz. 19 w Art Hotelu we Wrocławiu przy ul. Kiełbaśniczej 20 rozpocznie się bowiem II Aukcja Młodej Sztuki zorganizowana przez Galerię DNA i Wrocławski Dom Aukcyjny.

Cena wywoławcza każdego dzieła wyniesie 500 zł. Na Aukcji zostanie wystawionych 50 prac 50 artystów. Wśród nich znajduje się Justyna Jabłońska – malarka, której obrazy cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Tym razem artystka zaproponowała dzieło „Magda i potłuczone lustro”, w którym widoczne są charakterystyczne dla jej stylu elementy, m.in. nasycony kolor, kilka warstw akrylu oraz ręcznie wycinane szablony. Kolejnym ciekawym obiektem jest obraz „Drobnym maczkiem” autorstwa Tomasza Matczaka, na którym widzimy z jednej strony spokojny, a z drugiej strony zdominowany przez mocną czerwień tytułowych maków wiejski pejzaż. Na uwagę zasługuje również dzieło Marcina Painty „Małgorzata i lód”, w którym artysta w typowy dla siebie sposób stawia na bogactwo i wyrazistość kolorów oraz geometryczne kształty. Ciekawą odskocznią od naturalnych form i proporcji są prace: „Metro Jesus” Małgorzaty Warlikowskiej ET BER oraz „Królowa nocy pije koktajle” autorstwa Roksany Kularskiej-Król. Podobnie jak na I Aukcji, na tej również nie zabraknie obrazu Violi Tycz. Jej „Czytający”, choć nie widać jego twarzy, intryguje odbiorcę, który z ciekawości chciałby zajrzeć mu przez ramię i dowiedzieć się, co czyta i jak wygląda.

 

Prace będzie można licytować na trzy sposoby: osobiście, przez telefon oraz za pośrednictwem pracownika WDA, który będzie reprezentował osobę zainteresowaną na sali aukcyjnej. Wystawę obiektów aukcyjnych można oglądać do środy w Art Hotelu i Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5. Katalog wszystkich dzieł oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej www.dnagallery.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DNA Gallery
http://dnagallery.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »