Firma » Praca

IKE i IKZE – produkty konkurencyjne czy komplementarne?

IKE i IKZE – produkty konkurencyjne czy komplementarne?
Zobacz więcej zdjęć »
Już za dwa tygodnie, na Forum Funduszy Inwestycyjnych 2011, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami przeprowadzi warsztaty na temat nowego rozwiązania emerytalnego – IKZE. Udział w warsztatach zapowiedział m.in. nowo wybrany Wiceprzewodniczący Rady IZFiA – Krzysztof Lewandowski.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W miniony piątek odbyło się posiedzenie Rady IZFiA, na którym szeroko dyskutowano kwestie zmian w systemie emerytalnym, a w szczególności nowego rozwiązania w III filarze – Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).
Kwestia różnic w stosunku do obecnego rozwiązania – Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) oraz specyficznych właściwości IKZE będzie omawiana przez członków IZFiA oraz ekspertów na najbliższym Forum Funduszy Inwestycyjnych, które odbędzie się 28 czerwca tego roku.
- Izba komunikowała już różnice pomiędzy nowym rozwiązaniem IKZE oraz dotychczas obowiązującym IKE. Porównanie to, w obecnych założeniach, wychodzi na korzyść IKE. Będziemy starać się, aby dyskusja o budowie III filara skutkowała wypracowaniem optymalnych rozwiązań dla przyszłych emerytów  - mówi Krzysztof Lewandowski, Prezes Pioneer Pekao TFI, który na ostatnim posiedzeniu Rady Izby został wybrany jej Wiceprzewodniczącym.
Na koniec 2010 r. liczba kont IKE wynosiła 792 tys., co oznacza, że zaledwie niecałe 5 proc. aktywnych zawodowo Polaków posiada IKE. Oszczędzanie w IKE pozwala uniknąć podatku od zysków kapitałowych w momencie przejścia na emeryturę. IKZE z kolei oferuje możliwość odpisu od podstawy opodatkowania wpłat do IKZE w danym roku, jednak na koniec inwestycji trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy.


Pioneer Pekao TFI jest największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem wielkości aktywów i liczby klientów. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 17,7 mld złotych. Pioneer Pekao TFI posiada w ofercie 34 fundusze inwestycyjne.

Kontakt dla mediów:
                
TALKING HEADS PR
Paweł Satalecki
pawel.satalecki@thpr.pl
Tel. + 48 513 099 035

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI SA jest spółka Pioneer Pekao Investment Management SA Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management SA jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).
Grupa Pioneer Global Asset Management posiada 80-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 25 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Singapurze. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »