Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Implant zęba - czy jest bezpieczny?

Implant zęba - czy jest bezpieczny?
Zobacz więcej zdjęć »
Implanty stomatologiczne są rewelacyjnym rozwiązaniem, które pozwoli Pacjentowi na rekonstrukcję uzębienia w stopniu bardzo zbliżonym do naturalnego. Pierwsze prace nad rozwojem implantów stomatologicznych podjęto już w ubiegłym wieku!

Z racji tego, że implantologia jest stale ewoluującym działem stomatologii, rozwiązania oferowane w jej zakresie są coraz lepsze i skuteczniejsze.

Mimo wszystko, część pacjentów nie decyduje się na wykonanie leczenia implantologicznego, z racji strachu przed nieznanym. Jednocześnie, ci sami pacjenci zabierają sobie szansę na skuteczne rozwiązanie problemu bezzębia. Nim zrezygnujesz z leczenia implantologicznego, powinieneś dowiedzieć się więcej na jego temat. Dowiesz się, czy implant zęba warszawa to bezpieczna metoda na rekonstrukcję uzębienia.Czy należy się bać implantów zębowych?

Wokół implantów nagromadziło się wiele mitów, które w tym artykule chcielibyśmy rozwiać. Warto rozpocząć od mitu dotyczącego bezpieczeństwa implantów. Implanty nie stanowią zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Przykładowo - implanty tytanowe są stworzone z biokompatybilnego materiału, który nie obciąża organizmu. Dodatkowo, leczenie implantologiczne to skuteczna forma leczenia, którą bez wątpienia warto jest uwzględnić przy leczeniu bezzębia.

Pacjenci nie powinni rezygnować z implantów stomatologicznych w obawie o swoje zdrowie. Certyfikowani lekarze implantolodzy są przygotowani na każdą ewentualność i będą w stanie pomóc pacjentowi w każdej sytuacji.Kiedy należy wszczepić implanty?

Sporadycznie można spotkać się z pytaniem, ile czasu należy odczekać po utracie zęba, aby móc wszczepić implant. Okazuje się, że najrozsądniej jest zrobić to możliwie szybko, aby nie dopuścić do rozpoczęcia procesu zanikania kości, który może okazać się bolesny w skutkach. 

Brak pełnego uzębienia prowadzi do obciążenia pozostałych zębów, które po pewnym czasie mogą się przesuwać. Z czasem zanika ich stabilność, a w konsekwencji kończy się to wypadnięciem. Z tego powodu warto jest wykonać zabieg implantacji jak najszybciej. Kto może poddać się zabiegowi implantacji?

Wykonanie zabiegu implantacji jest stosunkowo proste, jednak nie każdy może się mu poddać. Przede wszystkim, do zabiegu implantacji nie mogą przystąpić dzieci i młodzież (do ok. 18 roku życia). Wynika to z faktu, że proces rozwoju tkanki kostnej nadal u nich przebiega, przez co implant mógłby w takiej sytuacji nie uzyskać odpowiedniej stabilizacji. Prócz tego, z implantacji nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, cierpiący na niektóre choroby psychiczne, bruksizm i nie tylko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »