Dom » Budownictwo

Innowacyjny Dom Zeroenergetyczny Plus Green Power

Dom wybudowany w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa, niezależny od energii zewnętrznej i niemal nieoddziałujący na środowisko naturalne to nie tylko niedościgła wizja architektoniczna. Samowystarczalny budynek mieszkalny został zaprezentowany podczas konferencji Future4Build w Warszawie.
Po raz pierwszy w trakcie Konferencji Future4Build w Warszawie zaprezentowaliśmy akcję budowy DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS - GREEN POWER oraz Partnerów technologicznych. Na 30-metrowym stoisku pokazane zostały materiały budowlane i urządzenia, które zostaną użyte do budowy pierwszego w Polsce budynku zeroenergetycznego, który oprócz ciepłej konstrukcji, będzie wyróżniał się produkcją i magazynowaniem energii na pokrycie własnych potrzeb. Innowacyjność tego budynku pozwoli wytyczyć trendy dla architektów oraz deweloperów i inwestorów. Wielu z nas chciałoby mieszkać w domu jednorodzinnym, w którym nie występują comiesięczne opłaty i rachunki!
Kompletne wnętrze
Na stoisku Domu Zeroenergetycznego Plus Green Power firma Samsung po raz pierwszy pokazała innowacyjną pompę ciepła oraz rekuperator. Urządzenia te zostaną zamontowane w pierwszym budynku zeroenergetycznym w Polsce. Firma LINDAB, FERMACELL, TYVEK oraz ROCKWOOL zaprezentowały konstrukcję szkieletową Domu Zeroenergetycznego Plus - Green Power jako systemowy kompletny moduł energetyczny budynku. Firma SELENA przedstawiła szeroką paletę produktów: od farb zolokrzemowych, przez tynki i uszczelniacze oraz piany, które zostaną wykorzystane do budowy Domu Zeroenergetycznego Plus - Green Power. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bloczki ceramiczne firmy OWCZARY. Z elementów tych powstanie parter budynku. Można było także zapoznać się z sondami dolnego źródła oraz GWC (Gruntowy Wymiennik Ciepła) firmy REHAU. Firma EKOKLINKIER zaprezentowała akumulacyjną cegłę pełną do wykończenia wnętrza DOMU ZEROENERGETYCZNEGO- GREEN POWER.

Wszystkich zainteresowanych tematyką budowy DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS - GREEN POWER zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/ gdzie zapoznać można się, zarówno z technologiami, jak i firmami biorącymi udział w budowie DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS - GREEN POWER. Budowa rusza 1 marca 2013 roku i będzie można dzień po dniu śledzić zarówno jej przebieg, jak i użyte rozwiązania.
Zapraszamy także na konferencję KIERUNEK: ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ (28.11.2012, hotel Marriott, Warszawa), w trakcie której zostanie zaprezentowana idea DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS - GREEN POWER oraz oficjalne przedstawienie Partnerów. Na stoiskach zaprezentowane zostaną technologie wykorzystane przy budowie.


Przewodnik Budowlany
Przewodnik Budowlany to wydawnictwo specjalizujące się w tematyce związanej z budownictwem energooszczędnym i pasywnym oraz zasadami Budownictwa Zrównoważonego. Publikacje dotyczą aspektów praktycznych, dotyczących poprawnego wykonawstwa.
Pismo jest kierowane do świadomych inwestorów indywidualnych oraz firm wykonawczych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »