Dom » Wnętrza

Intensywne odcienie natury najmodniejszymi kolorami 2008 roku

Intensywne odcienie natury najmodniejszymi kolorami 2008 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Według ekspertów międzynarodowego zespołu Colour Futures, w tym sezonie najmodniejsze są kolory intensywne i głębokie, inspirowane naturą.

Podczas aranżowania mieszkania czy domu kreujemy naszą życiową przestrzeń zgodnie z marzeniami i preferencjami... Aby pomieszczenia nie tylko oddawały nasze usposobienie, ale były także nowoczesne i modne, często szukamy inspiracji w opiniach ekspertów. W  dziedzinie kolorów we wnętrzach, od kilku już lat niezawodnym kreatorem trendów jest międzynarodowy Colour Futures Team, w skład którego wchodzą eksperci zarówno z firmy   ICI, jak i spoza niej. W przygotowanej przez ten zespół księdze Colour Futures zaprezentowano najlepsze propozycje kolorystyczne na 2008 r. To niezwykle inspirujące wskazówki, bardzo pomocne podczas indywidualnych poszukiwań kolorystycznych.

Według ekspertów marki Dulux®, najmodniejszym kolorem tego roku jest Złoto Orientu, wywodzące się z linii żółcieni. Bardziej niż jakikolwiek inny odcień posiada możliwość przekazywania nastroju ciepła i towarzyskości, wypełnia otoczenie radością i witalnością. Zastosowany w gabinecie pobudza do kreatywnego myślenia, a użyty w pokoju dziecięcych zabaw niesie ogromny ładunek pozytywnej energii.

W roku 2008 hitem są także intensywne i głębokie barwy prosto ze świata roślin i zwierząt. Ten wpływ natury widoczny jest zwłaszcza w palecie zieleni i beży - kolory aloesu, kaktusa, oliwki, drewna czy gliny są najmodniejsze i najczęściej wybierane. Barwy te dodają wnętrzom naturalności i sprzyjają duchowej regeneracji.  

Kluczowym kolorem rodziny zieleni jest odcień trawy, z którego emanuje energia i optymizm.  Doskonale więc nadaje się on do eleganckich salonów, a zastosowany w łazience pobudzi nasze ciało i umysł do działania. W  rodzinie beży dominują natomiast odcienie kojarzone z kolorem kory, drewna i gliny. Kontrastujące zestawienie intensywnych brązów, z równie modnymi, bardzo delikatnymi beżami, działa uspokajająco i daje poczucie bezpieczeństwa. Idealnie pasuje do nowoczesnych sypialni, zapewniając pełen komfort wypoczynku.

Poniżej znajdują się informacje dotyczące najmodniejszych w tym roku kolorów w poszczególnych liniach kolorystycznych. Wszystkie wskazane kolory dostępne są w  Mieszalniku Dulux®, obejmującym paletę 4 500 kolorów.

Najmodniejszy kolor:

-linii czerwieni: 14YR 10/434 (numer w Mieszalniku Dulux®)

-linii pomarańczy: 80YR 34/468 (numer w Mieszalniku Dulux®)

-linii żółcieni: 40YY 63/473 (numer w Mieszalniku Dulux®)  

-linii zieleni: 10GY 40/296 (numer w Mieszalniku Dulux®)  

-linii błękitów: 50BG 12/219 (numer w Mieszalniku Dulux®)

-linii fioletów: 56RB 09/302 (numer w Mieszalniku Dulux®)

-linii szarości: 30YY 10/038 (numer w Mieszalniku Dulux®)

- linii beży: 30YY 64/149 (numer w Mieszalniku Dulux®)

Kontakt dla mediów:                                     Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »