Technologie » Internet
Interpol i Kaspersky Lab umacniają współpracę - nowa umowa dot. wymiany danych o cyberzagrożeniach
Z racji tego, że cyberprzestępcy działają z pominięciem granic geograficznych, Kaspersky Lab stoi na stanowisku, że walka z współczesnymi zagrożeniami wymaga globalnej współpracy. Eksperci z firmy regularnie współpracowali z Interpolem w ramach wymiany aktualnych odkryć dotyczących działań cyberprzestępców z oddziałami policji na całym świecie. Na przykład, Kaspersky Lab brał udział w przełomowej operacji prowadzonej przez Interpol, w ramach której zidentyfikowano niemal 9 000 serwerów cyberprzestępczych i setki zainfekowanych stron, łącznie z serwisami rządowymi w krajach należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Kaspersky Lab asystował także w globalnej operacji koordynowanej przez jednostkę Interpol Global Complex for Innovation (IGCI) w Singapurze, której celem było rozbicie botnetu Simda – sieci ponad 770 000 zainfekowanych komputerów na całym świecie.
Współpraca z Interpolem pozwoliła także jednemu z ekspertów z Kaspersky Lab udoskonalić bezpłatne i otwarte dla wszystkich badaczy narzędzie, które umożliwia szybszą i łatwiejszą (a nawet zdalną) analizę incydentów cyberbezpieczeństwa. Narzędzie to oszczędza czas badaczy, który musieliby spędzać w podróży do miejsca incydentu, ale także pozwala organom ścigania szybciej odkrywać ślady pozostawione przez atakujących.
Umacniając istniejące relacje między organizacjami, nowa umowa formalizuje proces wymiany danych i może pomóc Interpolowi w usprawnieniu prowadzenia dochodzeń w ramach ścigania cyberprzestępczości.
Współdzielenie wiedzy o zagrożeniach IT to kluczowy czynnik skutecznej walki z nieustannie ewoluującą cyberprzestępczością i jesteśmy dumni, że możemy umocnić naszą współpracę z Interpolem w tym zakresie – powiedział Anton Szingarjew, wicedyrektor, dział odpowiedzialny za sprawy publiczne, Kaspersky Lab. Nasi eksperci są liderami w zakresie badań nad cyberprzestępczością i w wielu przypadkach jesteśmy jedyną firmą z branży, która jest w stanie wykrywać określone infekcje. Poprzez dalsze umacnianie naszych relacji z Interpolem chcemy jeszcze skuteczniej pomagać organom ścigania na całym świecie.
Nowa umowa Interpolu z Kaspersky Lab to kolejny krok w naszych wspólnych wysiłkach dostarczania organom ścigania na całym świecie informacji niezbędnych do walki z cyberzagrożeniami – powiedział Noboru Nakatani, dyrektor zarządzający, Interpol Global Complex for Innovation (IGCI). Prace przy wcześniejszych incydentach pokazały nam, że współpraca z sektorem prywatnym jest niezbędna do efektywnej walki z globalną cyberprzestępczością.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.
Komentarze (0)