Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

„Inwestuj w siebie” i bądź bezkonkurencyjny na rynku pracy!

„Inwestuj w siebie” i bądź bezkonkurencyjny na rynku pracy!
Zobacz więcej zdjęć »
Nie wszyscy Dolnoślązacy wiedzą, że to właśnie w zamieszkiwanym przez nich regionie rynek pracy rozwija się niezwykle dynamicznie, stwarzając wiele możliwości zatrudnienia.

Jednak jego ciągła ewaluacja może stać się zagrożeniem dla tych pracowników, którzy nie uzmysłowią sobie konieczności nadążania za ciągłymi transformacjami. I choć rozwój gospodarczy nieodwołalnie wiąże się z powstawaniem nowych miejsc pracy, zasada pozostaje niezmienna – pracę znajdą ci, którzy będą posiadali odpowiednie kwalifikacje. I właśnie na uświadomieniu Dolnoślązakom tej myśli skupiła się Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest to organizacja pozarządowa, apolityczna, niezależna i niekomercyjna, realizująca kolejne projekty wspierające rozwój demokracji i samorządności lokalnej. Aktualnie wciela w życie na terenie Dolnego Śląska projekt „Inwestuj w siebie” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to akcja informacyjna służąca przekonaniu mieszkańców tego regionu o niezaprzeczalnych zaletach ciągłego dokształcania się i zdobywania kolejnych doświadczeń na polu zawodowym.

Program ma na celu zwiększenie udziału Dolnoślązaków w formalnym kształceniu ustawicznym, będącym procesem podnoszenia kwalifikacji, poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, które wpłyną na polepszenie pozycji pracowników na rynku pracy lub zwiększą szanse osób bezrobotnych na znalezienie zatrudnienia. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie pragnie ideą formalnego kształcenia ustawicznego zainteresować szczególnie osoby w przedziale wiekowym od 25 do 64 roku życia oraz osoby nieuczące się w wieku od 18 do 24 lat. Program jest skierowany zarówno do mieszkańców dolnośląskich miast, jak i wsi, w których odsetek bezrobotnych jest największy, szczególnie w przypadku osób powyżej 45 roku życia. To właśnie dla tej licznej grupy funkcjonuje na terenie Dolnego Śląska aż 877 placówek, w których można się dokształcać. Zadaniem programu „Inwestuj w siebie” jest skłonienie Dolnoślązaków do rozważań na temat ich własnego wykształcenia i skonfrontowania tych informacji z realnymi możliwościami na dolnośląskim rynku pracy. Następstwem uzmysłowienia sobie konieczności zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności powinno być skorzystanie z oferty tych licznych jednostek szkoleniowych. Wśród nich znajdują się szkoły dla dorosłych, takie jak licea, technika, szkoły zawodowe, uczelnie wyższe, a także placówki kursowe i kształcenia ustawicznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, centra kształcenia praktycznego i in. W wyborze odpowiedniej placówki powinniśmy się kierować możliwościami zatrudnienia w konkretnych branżach. Należy dostosować model swojego wykształcenia do wymagań rynku pracy, który obecnie jest najbardziej chłonny w dziedzinach takich jak bankowość, informatyka, sprzedaż, produkcja, finanse, logistyka, HR, administracja biurowa oraz serwis i mechanika.

Fundacja Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie pomoże nam w podjęciu decyzji o poszerzeniu swojej wiedzy w celu zdobycia bardziej satysfakcjonującego i opłacalnego zawodu. Uzmysłowienie sobie tej konieczności jest nierzadko najtrudniejszym etapem w procesie zdobywania potrzebnych kwalifikacji. Podjęcie decyzji jest już połową sukcesu. Wprowadzając w życie nasze zamiary nie tylko poprawimy poziom naszej egzystencji pod względem materialnym. Zyskamy coś znacznie cenniejszego – wiarę we własne siły i świadomość, że można osiągnąć każdy postawiony sobie cel – wystarczy tylko chcieć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamila Nowakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »