Firma » Biznes

Itella Information przejmuje polską firmę Outsourcing Solutions

Itella Information przejmuje polską firmę Outsourcing Solutions
Zobacz więcej zdjęć »
Fiński koncern, europejski lider administracji finansowej przejmuje firmę z Poznania Outsourcing Solutions.

Itella Information, europejski lider w zarządzaniu dokumentacją finansową i e-fakturowaniu przejęła 100% udziałów polskiej firmy Outsourcing Solutions Sp. z o.o.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Outsourcing Solutions oferuje usługi w zakresie outsourcingu procesów biznesowych, finansów i rachunkowości a także kadr i płac. Spółka zatrudnia 50 osób. Wszyscy pracownicy Outsourcing Solutions przeniosą się do Itella Information Sp. z o.o. na obecnych warunkach zatrudnienia.

Transakcja jest konsekwencją realizowania strategii Itella Information, aby stać się partnerem nr 1 dla klientów w Europie w dziedzinie administracji finansowej. Wraz z przejęciem Outsourcing Solutions Itella umacnia swoją pozycję jako firma specjalizująca się w outsourcingu procesów biznesowych na rynku polskim i europejskim.

- Itella weszła na polski rynek w 2008 roku, nabywając spółkę BusinessPoint SA specjalizującą się w zarządzaniu dokumentami.  „W ciągu dwóch lat obecności na polskim rynku obsługiwaliśmy naszych klientów w zakresie odbioru i obsługi  faktur zakupu oraz dostarczaliśmy rozwiązania dla usprawnienia pełnego procesu „od zakupu do zapłaty". Niedawno wprowadziliśmy do oferty nowe usługi wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rynku w zakresie generowania dokumentów elektronicznych, głównie e-faktur. Od pewnego już czasu świadczymy usługi także dla klientów zlokalizowanych w innych krajach europejskich. Przejęcie Outsourcing Solutions sprawia, że stajemy się czołową firmą w tej dziedzinie", mówi Miikka Savolainen, Dyrektor Zarządzający Itella Information w Polsce.

- „Już dziś stoimy w obliczu nowych szans dostarczania naszych usług międzynarodowym klientom, a także szybszej ścieżki wzrostu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Itella będziemy tworzyć najlepsze warunki rozwoju w dynamicznym, międzynarodowym otoczeniu" powiedział Maciej Taberski, dyrektor zarzadzający spółki Outsourcing Solutions.

Itella Information posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wspomagania procesów fakturowania, e-faktur oraz automatyzacji zarządzania procesami finansowymi. Dla swoich klientów Itella zajmuje się  kompleksowym zarządzaniem procesami finansowymi włącznie z obsługą  należności, zobowiązań, rozliczaniem kosztów podróży, wynagrodzeń, płatności, księgi głównej i sprawozdawczości, a także świadczy podstawowe usługi w zakresie fakturowania takie jak drukowanie i skanowanie faktur.

Itella Information działa w 15 krajach Europy, a poprzez sieć partnerów, także w Ameryce  Północnej. Itella Information wchodzi w skład Grupy Itella, będącej spółką skarbu państwa Finlandii.

Informacje o Itella Information

Itella Information jako lider w zakresie obsługi  procesów elektronicznego fakturowania w Europie pomaga firmom zwiększyć efektywność procesów przepływu informacji finansowych. Wśród oferowanych usług znajdują się rozwiązania służące efektywnemu przetwarzaniu faktur przychodzących, jak również ekonomiczna kosztowo ich dystrybucja w formie elektronicznej lub papierowej. Itella Information działa w kilkunastu krajach europejskich i zatrudnia około 2 000 specjalistów. Jej siedziba mieści się w Espoo w Finlandii. Sprzedaż netto w 2009 roku osiągnęła wartość 247 milionów EURO. Grupa biznesowa Itella Information jest częścią Itella Group.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »