Rozrywka i wypoczynek » Sport

Iveco wygrywa Dakar 2012

Pierwsze, drugie i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej ciężarówek zdobyło Iveco, tym samym zdominowało 33. rajd Dakar, najważniejsze na świecie wydarzenie rajdowe, w którym bierze udział większość producentów ciężarówek z Europy i Azji.

Zwycięstwo zespół Petronas De Rooy Iveco zawdzięcza przede wszystkim Holendrowi Gerardowi De Rooy, jadącemu samochodem Iveco Powerstar, pojazdem produkowanym i sprzedawanym przez Iveco w Australii.

Iveco Powerstar wyposażony jest w silnik FPT Industrial C13 o mocy ponad 900 KM i części Magneti Marelli. Również pozostali kierowcy zespołu, Stacey i Biasion prowadzili dwa samochody Iveco Trakker Evolution 2, wyposażone w silnik FPT Industrial C13. Te trzy pojazdy, dostosowane do ekstremalnych warunków rajdu, są standardowymi pojazdami zoptymalizowanymi do uzyskania najlepszej w swojej klasie sprawności.               

Szef Iveco, Alfredo Altavilla powiedział: "Udział Iveco w rajdzie Dakar 2012 miał na celu potwierdzenie po raz kolejny niezawodności Iveco i silników FPT Industrial. Zwycięstwo w rajdzie i znalezienie się 3 samochodów ciężarowych w pierwszej szóstce to ogromny sukces, który pokazuje efektywność, siłę i bezpieczeństwo Iveco Trakker i Powerstar, już uznanych przez klientów jako idealne rozwiązanie do codziennego użytku oraz w trudnych wyzwaniach. Specjalne podziękowania dla kierowców i wszystkich członków zespołu za ich zaangażowanie i poświęcenie."
Dla Iveco rajd Dakar 2012 był doskonałą okazją do potwierdzenia niezawodności swoich produktów w warunkach terenowych: każdy pojazd był wystawiony na próbę w ekstremalnych warunkach, pokonując trasę wiodącą przez trzy kraje Ameryki Południowej. Wyścig, który rozpoczął się 1 stycznia 2012 roku w Mar del Plata, prowadził przez Argentynę, Chile i Peru, obejmując 14 etapów, w sumie 8500 km, około 4200 z nich na czas.

Zdjęcia związane z niniejszą informacją prasową znajdują się pod adresem:  http://web.iveco.com/en-us/press-room/photo/pages/press-gallery.aspx?NodeId=80Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michal.fersten@iveco.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »