Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak obniżyć cholesterol?

Do tej pory przy obniżaniu cholesterolu najczęściej stosowane są leki. Nie służą one jednak profilaktyce, która jest bardzo istotna przy wysokim cholesterolu. Naturalne metody są najbardziej bezpiecznie i nie przynoszą żadnych skutków ubocznych.

Czujemy lęk gdy jest go za dużo we krwi, bo jego nadwyżka powoduje, że tętnice są zapchane, co zakłóca krążenie krwi. Musisz również wiedzieć, że kłopot nie tkwi wyłącznie w diecie. Gdy znajdziesz skuteczny sposób na to jak obniżyć cholesterol bez leków powinieneś wiedzieć, że ilość cholesterolu w jedzeniu ma niewielki wpływ na jego poziom we krwi. Gdy do organizmu dostarczana jest minimalna ilość cholesterolu to w takim momencie organizm przekazuje sygnał do wątroby, aby dorobić cholesterolu. 

Należy obniżyć wysoki cholesterol gdy przekracza ustalone normy, trzeba też zachować stosunek pomiędzy LDL i HDL, a także wzmocnić system krążenia, co jest istotne przy rozwoju miażdżycy. Wszystko to możesz osiągnąć zaczynając od  ograniczenia jedzenia potraw pochodzenia zwierzęcego. Za pomocą tej metody nie tylko zmniejszysz poziom cholesterolu i odbudujesz system krążenia, ale ulepszysz zdrowy styl życia. Zastosuj poniższe składniki i wprowadź je do własnego jadłospisu.

Żeby zachować dobrą kondycję naczyń krwionośnych musisz doprowadzić do organizmu potrzebne ilości minerałów, witamin. Gdy dołączysz do swojej jadłospisu dużo ilości świeżych owoców, warzyw to w ten sposób naczynia krwionośne odżyją i będą bardziej elastyczne, mocne i nie będą pękać. Kwas omega-3 obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu LDL we krwi, a jednocześnie zwiększa ilość dobrego cholesterolu HDL. Czosnek posiada w sobie taką substancję jak allicyna, dzięki której jesteśmy wstanie zredukować poziom cholesterolu i obniżyć ciśnienie.

Myślisz o tym, żeby pozbyć się problemów z cholesterolem i ustrzec zdrowie przed niebezpiecznymi chorobami np. miażdżyca, choroby serca, udar mózgu. Wrzuć do swojego jadłospisu witaminę C, która doprowadzi stan naczyń krwionośnych powróci do prawidłowego stanu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »