Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Jak przedstawić temat w pracy magisterskiej?

Jak przedstawić temat w pracy magisterskiej?
Zobacz więcej zdjęć »
Każda praca magisterska musi mieć adekwatnie przedstawiony temat, ale także cel. Cel ten powinien być zdefiniowany w sposób jasny i konkretny, przede wszystkim po to, aby każdy autor w swojej pracy miał możliwość udowodnienia, że teza, jaką postawił jest prawdziwa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Udowodnienie prawdziwości tezy, jest niezwykle ważnym elementem pracy autora, na którą to bez wątpienia zwraca uwagę każdy profesor oraz komisja egzaminacyjna. Powszechnie także wiadomo, że aby uzyskać tytuł magistra praca mus być nie tylko napisana, ale także w sposób pozytywny oceniona przez promotora. W następnej kolejności student musi ją także obronić, a sytuacja ta ma miejsce w czasie egzaminu końcowego. Aby potencjalny student mógł pracę napisać a następnie ją obronić bez wątpienia potrzeby jest opiekun, który podpowie temat, bądź też zaakceptuje wybrany przez studenta, a także będzie z nim współpracował podczas formułowania kolejnych podpunktów. 

Najważniejszy jest temat i cel pracy

Niezwykle ważnym elementem pracy magisterskiej, jeśli nie najważniejszym jest wybór tematu naszej pracy, a następnie skupienie się na nim i udowodnienie swoich poglądów. W tym celu powinniśmy dokonać analizy nie tylko pojedynczych problemów, jakie w pracy się znajdują, ale także musimy skonfrontować je z całością ogólnego problemu. Naturalnie nie powinniśmy w naszej pracy zanadto eksponować szczegółów, ponieważ może to prowadzić do odbiegnięcia od głównej tematyki, która wszak jest najważniejsza.
 
Pod uwagę powinniśmy wziąć więc proces scalający, czy ujęcie wszelkich elementów dzięki wynikom przeprowadzonej analizy. Dzięki temu możemy znaleźć wspólne cechy dla wszystkich poszczególnych zjawisk, czy też zdarzeń, jakie to mają w naszej pracy tworzyć całość. Jeśli chcemy w naszej pracy ująć takie właśnie zjawiska, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka możliwości ich pozyskania. Przede wszystkim mogą być to ankiety, wywiady, ale równie dobrze możemy dokonać analizy dokumentów, jakie posiadamy czy też mieć na uwadze techniki statystyczne. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

e-pisanieprac.com
http://e-pisanieprac.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »