Firma » Finanse
Jak sfinansować szkolną wyprawkę
Po wakacyjnych wyjazdach, które niekiedy mogą nadwyrężyć domowy budżet, konieczne jest wygospodarowanie środków na zakup podręczników i przyborów niezbędnych do rozpoczęcia nauki. Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Według badań CBOS z końca 2012 roku, przeciętni polscy rodzice wysyłając dziecko do szkoły musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 725 PLN. Wyposażenie jedynaka kosztowało średnio 766 PLN, dwójki dzieci 1364 PLN, zaś trójki – 2153 PLN. Nie są to małe kwoty, dlatego najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zaplanowanie niezbędnych wydatków. Dobrą metodą na zgromadzenie funduszy koniecznych do zakupu podręczników, przyborów oraz pomocy szkolnych, jest systematyczne oszczędzanie niewielkich kwot na ten cel. Odkładanie co miesiąc od początku roku np. 50 czy 100 PLN, pozwoli na zebranie do września pieniędzy, pozwalających na sfinansowanie wyprawki naszego dziecka.
W sytuacji, gdy nie odłożyliśmy wcześniej potrzebnych funduszy, możemy skorzystać z usług banku oferującego pożyczki. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty finansowe są oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z nich, warto skalkulować ich całkowity koszt. Obecnie w bankach dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą w szybki sposób uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki.
Kredyt odnawialny
Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie pieniędzy jest skorzystanie z limitu w rachunku bankowym. Jest on udzielany przez bank, w którym mamy założone konto. Kwota dostępnego limitu zależna jest od wpłat, które miesięcznie zasilają nasz rachunek. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na fakt, że odsetki jakie płacimy za udzielony kredyt, naliczane są tylko od kwoty, jaką wykorzystaliśmy.
Kredyt na karcie
Kolejnym sposobem na sfinansowanie szkolnej wyprawki jest wykorzystanie limitu na karcie kredytowej. Jest to szczególnie korzystne wyjście dla osób, które zakładają spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca. W przypadku terminowej spłaty bank nie naliczy bowiem żadnych odsetek. Należy jednak pamiętać, że jeśli nam się to nie uda, oprocentowanie naliczane od zaciągniętego debetu, będzie na poziomie około 16 proc., czyli znacznie wyższym, niż w przypadku innego rodzaju pożyczek. Karta kredytowa jest jednak obecnie przyznawana przez banki na bardzo sprzyjających warunkach. Otrzymać ją może właściwie każda osoba, której dochody miesięczne przekraczają 500 PLN.
Kredyt gotówkowy
Z kolei jeżeli potrzebujemy większej sumy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy na pozyskaniu wyższej kwoty, rozłożonej na okres od 6 do nawet 120 miesięcy. W porównaniu do poprzednich produktów finansowych, jego zaletą jest to, że prowizję płacimy tylko raz, a nie co roku. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na zaplanowanie spłaty kredytu w sposób, dostosowany do naszego comiesięcznego budżetu.
Nadesłał:
pr@zarowkamarketing.pl
|
Komentarze (1)
Słyszałem ostatnio o opcji dla osób, które już mają kredyt gotówkowy. Getin Bank daje kredyt konsolidacyjny, a do tego ratę niższą o pięć procent. Ja uznałem, że warto.