Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak uniknąć ataku serca, udaru mózgu?

W przeciwieństwie do preparatów farmakologicznych, które działają na precyzyjnie określoną reakcję chemiczną, witaminy i inne mikroelementy działają równocześnie na wiele dróg metabolicznych w komórkach naszego ciała.

Pomimo od wielu lat wiemy, że witamina C jest naturalną i efektywną alternatywą dla popularnie promowanych leków farmaceutycznych na wysoki cholesterol, wiedza ta wciąż jest pomijana zarazem w edukacji medycznej jak i w praktyce klinicznej. I to nie z powodu braku naukowych wyników z badań.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak obniżyć cholesterol przy użyciu witaminy c?

Stymuluje ona ilość cholesterolu działając zarazem na fazy związane z przemianą cholesterolu, jak i usuwając powód jego powiększonej produkcji.

W jaki sposób witamina C oddziałuje na przemianę cholesterolu? Reguluje syntezę cholesterolu. Badania naukowe które zostały przedstawione już w 1986 roku ukazały, że witamina C hamuje wzrost najważniejszego enzymu w łańcuchu przemiany cholesterolu - reduktazy HMGCoA. Witamina C jest bezpieczną statyną. Chroni komórki przed uszkodzeniem: Witamina C jest najważniejszym przeciwutleniaczem we krwi. Badania pokazały, że witamina c osłania przed oksydacyjną modyfikacją cholesterolu i w związku z tym przeciwdziała jego szkodliwemu działaniu na naczynia krwionośne. Przyśpiesza metabolizm. Witamina C jest też potrzebna do optymalnego funkcjonowania gruczołu tarczycy, który rządzi procesami metabolicznymi w naszym organizmie, włącznie z metabolizmem cholesterolu.

W jaki sposób witamina C minimalizuje zapotrzebowanie na cholesterol? Witamina c mimo, że nie jest ona wytwarzana w naszym organizmie, jednak jest konieczna do syntezy i prawidłowej struktury kolagenu, głównego białka budującego ściany naczyń krwionośnych. Dlatego też, dłuższy, brak witaminy C osłabia i upośledza strukturę naczyń, a zwłaszcza tętnic serca poddanych wielkiemu stresowi ciągłej akcji serca i ciśnieniu krwi. Powoduje to że w tętnicach tych rozwijają się ubytki lub szczeliny, które wymagają biologicznej naprawy. Nasze ciało mobilizuje więc produkty naprawcze, takie jak cholesterol niesiony we krwi pod postacią lipoprotein (LDL i Lpa) w celu wypełnienia i umocnienia struktury tych ścian. Daje to początek formowania się złogów miażdżycowych.

Najlepszym skutecznym rozwiązaniem, jak obniżyć cholesterol jest polepszenie struktury i funkcji ścian naczyń przez wzrost spożycia witaminy C. Trzeba na to czasu, jednak jest to naturalna droga żeby znormalizować wysoki cholesterol.

Już od dawna badania medyczne ukazały, że około 50% chorych z atakiem serca ma zwiększone stężenie cholesterolu we krwi. Najpopularniejsze lekarstwa dzisiaj to statyny, które obniżają poziom cholesterolu chemicznie zatrzymując główny enzym w syntezie cholesterolu, reduktazę HMG-CoA. Pomimo lekarstwa te obniżają poziom cholesterolu we krwi, ich efekty w redukowaniu wzrostu złogów naczyniowych i tym samym minimalizowaniu ryzyka zawału serca była podważana w wielu badaniach naukowych.

Jedyna efektywna droga do zmniejszenia cholesterolu musi zawierać oba aspekty –usprawnienie funkcji naczyń krwionośnych i poprawa metabolizmu cholesterolu Redukcja stężenia cholesterolu we krwi nie eliminując przyczyny jego powiększonej produkcji w wątrobie jest sposobem niepełnym i nie prowadzi do usunięcia ryzyka ataku serca i udarów. Optymalnym sposobem jest sprawdzanie obu procesów, co można skutecznie uzyskać przez stosowanie synergii mikroelementów. Badania naukowe ukazały skuteczność oddziaływania witaminy C w naturalnej synergii z lizyną, i innymi potrzebnymi mikroelementami. Naturalnie obniżymy wysoki cholesterol jedynie za pomocą naturalnych witamin i minerałów a także prawidłowo skomponowanej diety i aktywności fizycznej.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »