Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak walczyć z kamieniem nazębnym?

Kamień nazębny zazwyczaj bywa kłopotem lekceważonym, chociaż powszechnie wiadomo, iż kamień jest źródłem ogromnej ilości problemów wiążących się ze zdrowiem jamy ustnej.

 Pamiętajmy, iż bardzo dużo kłopotów związanych z jamą ustną zaczyna się właśnie od problemów z kamieniem nazębnym. Dlaczego musimy systematycznie usuwać kamień nazębny? Powodów jest sporo. Kamień nazębny to niezbyt estetyczny wygląd zębów oraz zwiększone ryzyko pojawienia się wielu podstępnych chorób jamy ustnej. Jeśli dentysta nie usunie w porę tego uciążliwego osady, musimy się liczyć z wielkim ryzykiem pojawienia się takich schorzeń, jakimi są parodontoza i próchnica. Pod kamieniem nazębnym gromadzą przecież niebezpieczne bakterie, których obecność w jamie ustnej może mieć dla nas poważne konsekwencje.

Poza tym kamień nazębny to na pierwszy rzut okaz element dostrzegalny przez naszych rozmówców. Szczególnie kłopotliwy gdy palimy papierosy. Wówczas kamień osadza się wielokrotnie szybciej i nic tu nie pomoże. Po prostu trzeba do kosztów palenia doliczyć scaling czyli zabieg ograniczający ilość kamienia na zębach wykonywany przez dentystę.

Odwiedzajmy zatem regularnie swojego dentystę i walczmy z kamieniem nazębnym. Taka profilaktyka każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. Serdecznie polecamy nasze usługi Ortodoncja dziecięca Łódź OllidentRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »