Dom » Budownictwo

Jak wybrać komin ceramiczny?

Jak wybrać komin ceramiczny?
Zobacz więcej zdjęć »
Ceramika to materiał stosowany w technologii grzewczej od zawsze. Specyficzne właściwości komponentów z ceramiki stawiają je w czołówce, jeśli chodzi o zastosowanie do budowy przewodów odprowadzania spalin. Przeczytaj i dowiedz się, jak dobrać komin ceramiczny do Twojego pieca.

Co to jest systemowy komin ceramiczny?

Ceramiczne kominy systemowe to kompletny zestaw komponentów i akcesoriów do budowy systemu odprowadzania spalin z domowego pieca instalacji centralnego ogrzewania i kominka. Ceramika to jeden z materiałów odpornych na gwałtowne zmiany oraz długotrwałe oddziaływanie wysokiej temperatury. Specjalnie przygotowane ceramiczne przewody kominowe sprawdzają się idealnie w kominach przeznaczonych do kominków, także w wersji z płaszczem wodnym lub typowych pieców CO. Budowa ceramicznego komina systemowego jest bardzo prosta. Elementem konstrukcyjnym są prefabrykowane pustaki z wydzielonym szachtem na przewód kominowy oraz wentylację. Sam pustak wykonany jest z betonu, natomiast rury przewodu kominowego, odskraplacz i trójniki produkowane są z ceramiki.Jak wybrać dobry komin ceramiczny?

Komin ceramiczny wyposażony w odskraplacz będzie właściwym rozwiązaniem do większości instalacji grzewczych i kominków. Dopuszcza się stosowanie ceramicznych kominów bez odskraplacza z kominkami i piecami opalanymi paliwami stałymi. Jednak w takiej konfiguracji należy liczyć się z koniecznością stosowania wyłącznie suchego drewna lub innego paliwa. Kominy bez odskraplacza, nie sprawdzą się też jako element do zabudowy zewnętrznej podczas modernizacji starego budynku. W związku z powyższym, wybierając komin ceramiczny, lepiej zdecydować się na uniwersalny. Właściwą średnicę przewodu kominowego dobiera się do wydajności pieca lub kominka i technologii spalania.Zastosowanie komina ceramicznego z odskraplaczem

Komin ceramiczny z odskraplaczem, dzięki możliwości odprowadzania wilgoci oraz odporności ceramiki na kwaśny odczyn spalin pochodzących z procesu spalania gazu lub oleju opałowego, sprawdzi się w zastosowaniu z nowoczesnymi piecami kondensacyjnymi. Do takich zastosowań przeznaczone są systemy kominowe Turbo, dostępne na stronie systemykominkowe.pl. Kominy ceramiczne są także preferowanym rozwiązaniem do odprowadzania spalin z kominków z płaszczem wodnym oraz z instalacji CO opalanych piecami z otwartą komorą spalania.

System odprowadzania spalin z zastosowaniem komina ceramicznego z odskraplaczem będzie także odporny na spalanie wilgotnego drewna, węgla lub miału węglowego. Wiele dodatkowych, przydatnych informacji na temat kominów ceramicznych, dostępnych jest na stronie dostawcy – https://www.systemykominowe.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »