Gospodarka » Żywność

Jesienny „Czas na Herbatę”

Jesienny „Czas na Herbatę”
Zobacz więcej zdjęć »
Jesień to bardzo charakterystyczna pora roku, która potrafi hojnie obdarowywać nas swoimi jesiennymi skarbami, ale także przynosi smutek odbierając nam letnią beztroskę i słońce.

Jesień działa na wszystkie nasze zmysły, ma duży wpływ na nasz nastrój, często ogarnia nas melancholia i tęsknota a czasami nawet popadamy w stan jesiennego przygnębienia. Za czym tęsknimy? Oczywiście za latem, słońcem i ciepłymi długimi dniami. Jesienny smutek najczęściej spowodowany jest towarzyszącym nadejściu tej pory roku uczuciem straty.

Zamiast upalnych dni nastają jesienne chłody, zamiast długiego dnia szybko zapada zmrok a błękit za oknem staje się szary i z dnia na dzień szarzeje co raz bardziej, drzewa tracą liście a z nieba zamiast słonecznego żaru co raz częściej pada deszcz. Mimo, że jesień przegania lato nie znaczy, że nie można jej lubić. Jesień niesie ze sobą wiele dobrego, urzekające nas jesienne krajobrazy i kolory, które sycą nasz wzrok, jesienne zapachy grzybów, wrzosu i lawendy łechcą nasze nosy a smaki jesiennych owoców podbijają nasze podniebienia.

Zamiast użalać się nad latem, które minęło i bez względu na to czy będziemy za nim płakać czy też nie, wróci do nas nie szybciej niż za rok, trzeba korzystać z jesiennych darów i z nich właśnie się cieszyć. Warto chodzić na jesienne spacery. Ta pora roku sprawia, że są one wyjątkowo romantyczne, bo przyroda pieści nasze oczy krajobrazami, cieszy gamą złocistych kolorów i jesiennych skarbów takich jak szeleszczące pod stopami liście, kasztany czy jarzębina. Jeżeli podczas spaceru dokuczy nam chłód to po powrocie do domu dobrze zrobi nam kubek gorącej, aromatycznej herbaty.

Taką herbatą na jesienną zdrową rozgrzewkę jest „Jesienne Jabłko” ze sklepu herbacianego „Czas na Herbatę”. Jest to zielona herbata sencha z dodatkiem kawałeczków jabłka. Zdrowotnych właściwości zielonej herbaty nie trzeba wymieniać, bo każdy dobrze wie, że zielona herbata jest źródłem zdrowia a herbata „Jesienne jabłko” po prostu dodaje do tego źródła wspaniały, urzekający jabłkowy smak i aromat. Dla amatorów słodkich pyszności, jesiennym zestawem niosącym ze sobą świetny humor jest filiżanka herbaty „Cynamonowej” – „Czas na Herbatę” podana z porcją szarlotki z dodatkiem bitej śmietany. Nie ma chyba osoby, która nie uśmiechnęłaby się na sama myśl o takim rozkosznym podwieczorku. „Cynamonowa” to naturalna czarna herbata z dodatkiem cynamonu. Ta cynamonowa aromatyczna kompozycja herbaciana pysznie smakuje także z kawowymi lub migdałowymi ciasteczkami lub po prostu z kostką gorzkiej czekolady… na jesienny podwieczorek lub spotkanie z przyjaciółmi jak znalazł;)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamila Nowakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »