Technologie » Internet

Jest już 500.000 domen .CO

Jest już 500.000 domen .CO
Zobacz więcej zdjęć »
Serwis Domeny.pl poinformował, że wczoraj została zarejestrowana 500-tysięczna domena .CO. Liczbę taką udało się osiągnąć w niespełna 60 dni od Otwartej Rejestracji tej kolumbijskiej końcówki.

W ciągu pierwszej doby od momentu Otwartej Rejestracji, kupiono na świecie ponad 220.000 domen .CO. Po tygodniu wynik ten zwiększył się do 340.000. Już na samym początku Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce pod względem liczby rejestracji w Europie. Po 7 dniach było około 2000 "polskich" domen .CO, a obecnie jest to już blisko 8000 adresów (10. pozycja na świecie).

- Dobry wynik domeny .CO w Polsce potwierdza zapotrzebowanie naszego biznesu i rynku wtórnego na nowe domeny z klasycznymi nazwami, których brakuje już w "starych" końcówkach. Myślę, że do końca roku zbliżymy się do liczby 12.000 adresów. - mówi Adrian Tarnowski z serwisu Domeny.pl, rejestrującego domeny .CO.

Najdroższe, jak dotąd, domeny .CO sprzedane na specjalnej aukcji to: o.co (350.000 USD), e.co (ponad 80.000 USD), mesothelioma.co (76.000 USD), insure.co (60.000 USD) i denver.co (50.000 USD). Już na początku rejestracji domen .CO (Landrush) prawie 30 tys. dużych firm postanowiło o kupnie nazw z kolumbijską końcówką, m.in.: Apple, Coca-Cola, Facebook, Google, IKEA, Microsoft, MTV, Samsung, Sony, Toshiba, Toyota, Twitter.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Domeny.pl - rejestracja domen, serwery www
http://www.domeny.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »