Firma » Biznes

Kapitał zakładowy NetArt to 125 mln złotych!

Kapitał zakładowy NetArt to 125 mln złotych!
Zobacz więcej zdjęć »
Światowy kryzys gospodarczy nie zdołał na długo wyhamować polskiej branży IT. Duże zapotrzebowanie na usługi internetowe na dynamicznym rynku sprawia, że firmy nie przestają się rozwijać.

Doskonałym przykładem na udokumentowanie tej tezy jest lider polskiego rynku rejestracji domen i hostingu serwerów – firma NetArt.

Przedsiębiorstwo, do którego należą serwisy: nazwa.pl i serwery.pl, zakończyło proces przekształcania w NetArt Spółkę Akcyjną S.K.A. W związku z tym ogłoszono wysokość kapitału zakładowego, który wyniósł 125 milionów złotych! Tak wysoki poziom zabezpieczeń powinien przełożyć się bezpośrednio na poziom zaufania, jakim obdarzana jest firma w swoim otoczeniu biznesowym. Ułatwi to podjęcie dalszych inwestycji dotyczących rozwoju firmy i podnoszenia jakości usług.

Wysoka wycena, potwierdzona wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, świadczy o mocnej pozycji, jaką NetArt zajmuje na polskim rynku usług internetowych. Widoczne jest to w perspektywie spółek obecnych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zaledwie 3 spółki tworzące indeksy WIG-Informatyka i WIG-Media, posiadają wkład przekraczający 120 mln złotych. W tyle pozostają także przedsiębiorstwa takie jak: NetMedia S.A. - właściciel serwisu ehotele.pl (1,2 mln), Grupa Bankier.pl S.A (7,2 mln), Onet.pl (8 mln) i Interia.pl (7 mln) – właściciele czołowych serwisów informacyjnych, Platforma Mediowa Point Group S.A. wydawca m.in. magazynów „Machina” i „Wprost” (103,9 mln) oraz Nasza Klasa sp. z o.o. właściciel najpopularniejszego polskiego portalu społecznościowego (67,9 tys.).

NetArt jest właścicielem m.in. serwisu nazwa.pl. Od początku swojej działalności w 1997 roku świadczy kompleksowe usługi w dziedzinie rejestracji i obsługi domen internetowych. W serwisie utrzymywanych jest ich obecnie ponad 500 tys., co stanowi 30% udział w rynku. NetArt oferuje również usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center umiejscowione w Krakowie.

Pozycja jaką zajmujemy jest wynikiem zaufania, jakim klienci obdarzają naszą firmę” – mówi Tomasz Żyła – Prezes Zarządu NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. „Jest to owoc ciężkiej pracy ponad 200 osobowego zespołu oraz doświadczeń zdobywanych w ciągu 13 lat świadczenia usług. Nieustannie dążymy do czynienia naszej oferty coraz bardziej atrakcyjną dla klientów. W tym celu wprowadzamy nowości, takie jak prężnie już działająca Giełda Domen, czy uruchomione w bieżącym tygodniu narzędzie Active.office, które łączy możliwości programu poczty e-mail i organizera, ułatwiając funkcjonowanie firmom. Efektem naszej pracy jest wysoka liczba klientów, którzy nam zaufali i decydują się pozostać z nami na dłużej. Posiadany kapitał pozwala nam aktywnie inwestować w zaplecze techniczne, niezbędne do świadczenia usług najwyższej jakości, a także realnie myśleć o podejmowaniu kolejnych dróg ekspansji rynkowej.” Prezes firmy NetArt przewiduje tym samym dalszy dynamiczny rozwój firmy w 2010 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »