Technologie » Komputery
Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks uzyskał certyfikat IEC
Zobacz więcej zdjęć » |
Potwierdza on bezpieczeństwo cyklu rozwoju oprogramowania w zakresie rozwiązań dla przedsiębiorstw przemysłowych. Certyfikat ten jest przyznawany oprogramowaniu, które spełnia wiele rygorystycznych wymagań dotyczących ochrony systemów kontroli procesów przemysłowych we współczesnych zakładach produkcyjnych.
Oczekiwania sektora przemysłowego w zakresie cyberbezpieczeństwa są wysokie, co wydaje się zrozumiałe, zważywszy na to, że płynne i sprawne działanie linii produkcyjnych oraz operacji wytwórczych może zostać poważnie zakłócone, jeśli systemy o krytycznym znaczeniu padną ofiarą cyberzagrożeń. Godne zaufania i niezawodne rozwiązanie cyberbezpieczeństwa jest niezwykle istotne, dlatego część 4-1 standardu IEC 62443 powstała po to, by dać pewność producentom, integratorom oraz zarządzającym zakładami, że oprogramowanie, które stosują w celu łagodzenia ryzyka w środowiskach przemysłowych, prezentuje najwyższy poziom w zakresie projektowania, jakości, bezpieczeństwa oraz wdrażania produktu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
W ramach certyfikacji rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks zostało poddane niezależnemu audytowi przeprowadzonemu przez organizację TÜV AUSTRIA, która oceniła cały cykl życia produktu, jak również bezpieczne i zorganizowane podejście do rozwoju oprogramowania. Ocena opierała się na ponad czterdziestu wskaźnikach określających poziom dojrzałości rozwiązania. Kryteria obejmowały projektowanie, wdrażanie zgodnie z wytycznymi, testowanie oraz walidację, eliminowanie braków oraz bezpieczne wycofywanie produktu.
TÜV AUSTRIA należy do czołowych podmiotów dążących do wyeliminowania rozbieżności pomiędzy bezpieczeństwem IT oraz OT, oferując całościowe podejście do audytu uwzględniające wszystkie aspekty. IEC62443 definiuje nowy poziom wiarygodności dla sieci procesów bezpieczeństwa technologii operacyjnych, koncentrując się również na rozwoju oprogramowania wysokiej jakości w całym cyklu życia. Przeprowadzone przez nas audyty wykazały wysoko wyspecjalizowane i profesjonalne środowisko rozwoju oprogramowania stanowiące podwaliny oprogramowania wysokiej jakości. Pozytywne wyniki audytów potwierdzają, że procesy rozwoju oprogramowania firmy Kaspersky zapewniają wysoki poziom jakości pozwalający poradzić sobie z różnymi poziomami zagrożeń i słabymi punktami w sektorze przemysłowym – powiedział Detlev Henze, dyrektor TÜV TRUST IT GmbH w ramach grupy TÜV AUSTRIA.
Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks z łatwością osiągnął trzeci poziom dojrzałości w zakresie bezpiecznych procesów rozwoju, wykazując stosowanie udokumentowanych procesów, które są powtarzalne i konsekwentnie przestrzegane. Rozwiązanie spełniło również wiele warunków związanych z czwartym poziomem, który dotyczy doskonalenia procesów.
Niezależne i specjalistyczne certyfikaty rozwiązań bezpieczeństwa dają całkowitą pewność osobom pracującym w branży przemysłowej, że wybrali właściwe podejście do bezpieczeństwa, oraz przekonanie, że stosowane rozwiązania są solidne i godne zaufania. Uzyskanie tego certyfikatu świadczy o naszym zaangażowaniu i jakości rozwiązań rozwijanych w firmie Kaspersky, jak również o naszym konsekwentnym podejściu do projektowania, testowania, dokumentacji oraz wycofywania produktów. Zdajemy sobie sprawę, że każde ryzyko lub słaby punkt może oznaczać gigantyczne koszty w sektorze przemysłowym, dlatego poddajemy się wszechstronnym i niezależnym testom w celu weryfikacji i walidacji wysokiego poziomu jakości i bezpieczeństwa wszystkich naszych produktów – powiedział Kirył Nabojszczykow, menedżer ds. rozwoju Kaspersky Industrial CyberSecurity w firmie Kaspersky.
Dalsze informacje dotyczące na temat rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks są dostępne na stronie https://ics.kaspersky.com/pl.
Informacje o TÜV AUSTRIA
Założona w 1872 r., Grupa TÜV AUSTRIA to największa w Austrii organizacja z branży testów, badań oraz certyfikacji. Działa na skalę międzynarodową w zakresie usług przemysłowych, robotyki, e-mobilności, kontroli materiałowej oraz edukacji. Oprócz największego w Austrii ośrodka EMV oraz największego pomieszczenia do badań zastosowań promieniowania TÜV AUSTRIA prowadzi laboratorium Safe-Secure-System (S3) Lab, w którym rozwijane są strategie cyfryzacji oraz aplikacje przemysłowe dla bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz cyberbezpieczeństwa. Zakres usług Grupy TÜV AUSTRIA obejmuje badania sprzętu dźwigniowego i ciśnieniowego, testy w zakresie bezpieczeństwa instalacji i materiałów, edukację i szkolenia, technologię medyczną, inżynierię elektryczną, ochronę środowiska, przemysł 4.0, testy emisji akustycznych, oceny śladu węglowego, certyfikację personelu, systemy i produkty zarządzania, Internet Rzeczy, e-mobilność, likwidację szkód, inżynierię budowlaną oraz zarządzanie obiektami, kalibrację, testy produktów, robotykę, techniczną ocenę staranności oraz kontrolę zgodności, jak również higienę wodną oraz kontrolę magazynów oraz elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Ta niezależna firma zajmująca się przeprowadzaniem testów, kontroli oraz certyfikacją zatrudnia ponad 2 000 osób w ponad 20 krajach i generuje dochód ze sprzedaży w wysokości ponad 200 milionów euro. Więcej informacji znajduje się na stronie www.tuvaustria.com.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.
Komentarze (0)