Motoryzacja » Samochody

Kiedy warto zamontować bagażnik dachowy?

Kiedy warto zamontować bagażnik dachowy?
Zobacz więcej zdjęć »
Oczywiście bagażnik dachowy warto montować bezpośrednio przed planowanym wyjazdem. Pamiętajmy jednak, że jest kilka rodzajów bagażników tak, że to niezwykle praktyczne akcesorium może być używane właściwie przez cały okrągły roku. Ten artykuł pomoże nam podzielić i zaklasyfikować bagażniki dachowe.

Bagażniki dachowe - baza

To właściwy bagażnik dachowy, na którym montujemy dodatkowe akcesoria takie jak boks dachowy czy uchwyty rowerowe. Bagażniki bazowe, mówiąc krótko, to po prostu dwie poprzeczne belki, które montujemy w zależności od wyposażenia auta - albo do relingów albo do otworów mocujących umieszczonych w specjalnych rynienkach umieszczonych w krawędzi dachu. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów bagażników bazowych - dominują stalowe lub nieco droższe wykonane z aluminium. Zazwyczaj są one wyposażone w zamek zabezpieczający przed kradzieżą.


Boksy dachowe


To oczywiście najbardziej popularna forma bagażnika dachowego. Box dachowy świetnie się sprawdzi jako pomoc przy sprawnym pakowaniu się przed wyjazdem na narty. Sprzęt narciarski bez problemów zmieści się już do dość wąskiego boksu. Oczywiście jeśli nasze auto ma stosunkowo małą powierzchnię bagażową w kufrze to powinniśmy używać boksu regularnie, nie tylko podczas wyjazdu na narty. Warto pamiętać, że nie należy umieszczać bagaży w strefie pasażerskiej samochodu - jest to bardo niebezpieczne, gdyż w przypadku nawet niewielkiej kolizji przedmioty te mogą stanowić bardzo duże zagrożenie dla osób, które są w środku. Taki bagażnik dachowy to więc nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Warto zadbać o właściwe zabezpieczenie boksów - zamek obsługiwany przez kluczyki to minimum standardu. Nie warto oszczędzać kupując tańsze wersje, których nie będziemy mogli właściwie zabezpieczyć.
Warto pamiętać, żeby właściwie obciążać nasz bagażnik. Najlepiej rozłożyć bagaże regularnie, nie obciążać tylko jednej części bagażnika. Oczywiście bezwzględnie należy przestrzegać dopuszczalnej ładowności bagażnika. Przeładowanie go może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla bagażnika, który w ten sposób może zostać trwale uszkodzony, ale i dla samego auta. Warto przed zakupem zapoznać się z instrukcją obsługi naszego samochodu.


Uchwyty rowerowe


To kolejny przykład bardzo praktycznego zastosowanie dla takiego akcesorium samochodowego jak bagażnik dachowy. Uchwyty rowerowe to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych, które nie wyobrażają sobie wakacji jako dwutygodniowego leżenia na plaży, ale chcieliby spędzić wyczekiwany urlop w sposób aktywny. Wśród uchwytów rowerowych również możemy wyróżnić kilka najbardziej popularnych rozwiązań.
Najbardziej popularnym i tradycyjnym rozwiązaniem są bagażniki na rowery montowane na dachu auta. Są one mocowane do belek bazowych. W ten sposób bez problemu zamontujemy dwa, a nawet trzy lub cztery jednoślady. Ostatnio coraz bardziej powszechne stają się nowoczesne rozwiązania. Na przykład uchwyty montowane na tylnej klepie pojazdów. Uchwyty montowane na haku holowniczym, a nawet na zewnętrznym kole zapasowym samochodu.
Oczywiście możemy również zamontować równocześnie boks dachowy w połączeniu z uchwytami rowerowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SklepAndra

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Marek 2018-10-12 12:46:11

    miałem kiedyś bagażnik dachowy w Volvo, ale to słąbe rozwiązanie i na targach motoryzacyjnych spotkałem kogoś z firmy dobre haki izobaczyłem prezentację bagażnika zamontowany na hak holowniczy, wow! ale zastosowanie, oid razu kupiłem do volvo i volkswagena, polecam bardzo


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »