Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kleszcze groźne dla człowieka

Kleszcze groźne dla człowieka
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wiadomo wyprawy do lasu mogą różnorodnie się skończyć. Czasami jest to niebezpieczny sposób na to, aby zarazić się pewnego rodzaju chorobami. Na pewno pytać można, w jaki sposób dochodzi do zakażenia

W lasach występują bardzo często kleszcze, które mogą przenosić bakterie i wirusy odpowiedzialne za poszczególne stany chorobowe. Oczywiście występowanie kleszcza nie kieruje się tylko i wyłącznie na lasy, w pobliżu własnego domu również można spotkać tego owada. Na pewno jest to niebezpieczna choroba zwana boreliozą, która powodują kleszcze. Ukąszenie kleszcza wobec tego staje się niebywale groźne, tym bardziej, jeśli zostanie zbagatelizowane. Na samym początku względem występowania boreliozy uwarunkowany jest rumień. Z początku jest to czerwony ślad, który nie jest duży, ma on około średnicę jednego centymetra, natomiast w późniejszej fazie rozrasta się, a jego środek zanika, skóra nabiera naturalnego koloru. Istnieje wiele objawów, które mogą wskazywać na występowanie boreliozy. Mogą to być chociażby: gorączka, spadek wagi lub wręcz przeciwnie szybkie przybieranie na wadze, drętwienie kończyn. W przypadku ukąszenia mężczyzn można odczuć ból jąder. Czasami objawem w związku z tym może być zwyczajny ból gardła, który jest mylnie interpretowany przez większość.

Borelioza objawy takie jak: nagła laktacja, bóle zębów, mięśni, zadyszki, kaszel, paraliż twarzy, zaburzenia związane ze wzrokiem, nadwrażliwość na dotyk, jeżeli chodzi o skórę, bóle biodra. Na temat boreliozy można wiele wyczytać posługując się Internetem, niekiedy rozpoznanie tej choroby jest naprawdę bardzo trudne, gdyż jest masa objawów świadczących o tej chorobie, które nie wszystkie mogą występować na raz, co może zostać przeoczone. Czasami człowiek nie jest w stanie nawet zapamiętać czy został ukąszony przez kleszcza i czy wystąpił u niego charakterystyczny rumień.

W przypadku odpowiedniego zdiagnozowania danej choroby brane pod uwagę jest leczenie odpowiednimi antybiotykami, które działają. Jest to terapia kilkudniowa lub kilkutygodniowa. Na pewno kontakt z kleszczami nie jest najlepszym sposobem na zdrowie, dlatego lepiej jest unikać go. W końcu lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego warto bardzo dokładnie sprawdzać swoje ciało, kiedy przychodzi się z lasu, czy ze spaceru nad jeziorami, łąkami, w których mogą występować takie kleszcze. Najlepiej jest również stosować odpowiednią odzież ochronną, która zapobiegnie przedostaniu się do skóry kleszcza. To najbardziej sprawdzona metoda na zapobieganie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Borelioza
http://borelioza.com.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    ~brrrrrr 2012-11-12 17:56:55

    nienawidzę kleszczy


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »