Motoryzacja » Samochody

Klub Drivera dla odpowiedzialnych kierowców 
finał konkursu na Torze Kielce

Klub Drivera dla odpowiedzialnych kierowców 
finał konkursu na Torze Kielce
Zobacz więcej zdjęć »
Problem prowadzenia na „podwójnym gazie” jest jednym z bardziej palących zagadnień polskiej motoryzacji. Aby przyłączyć się do walki o poprawę bezpieczeństwa na drogach Szkoła Jazdy Subaru wsparła akcję organizowaną przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie.

W celu budowania społeczności odpowiedzialnych kierowców, Związek Browary Polskie założył „Klub Drivera”, który jest częścią programu „Prowadzący – niepijący”.  Ideą prowadzonej kampanii edukacyjnej jest zwiększenie świadomości zagrożeń, oraz konsekwencji płynących z jazdy pod wpływem alkoholu. W tym roku partnerem kampanii został również portal Onet.pl.

Wraz ze startem serwisu ogłoszony został konkurs. Każda osoba, która zalogowała się do Klubu DRIvera, mogła wziąć w nim udział. 26 czerwca, zwycięzcy konkursu wzięli udział 
w szkoleniu pod okiem najlepszych kierowców ze Szkoły Jazdy Subaru oraz programie SJS Experience. Wśród atrakcji czekających na zwycięzców znalazły się m.in. elementy szkolenia doskonalącego technikę jazdy, jazdy za kierownicą Subaru Impreza STi, Mitsubishi Lancer Evo, Hondy Civic Type R, Porsche 911 czy legendarnego Lamborghini Gallardo. Szerszą relację znaleźć można na portalu Onet.pl

Serwis klubdrivera.pl ma za zadanie promować bezpieczne zachowania wśród młodych kierowców, dlatego łączy w sobie elementy edukacji i zabawy.

Część informacyjna serwisu zawiera materiały prezentujące idee „wyznaczonego kierowcy” (Designated driver, DRIver w kampanii „Prowadzący – niepijący”), podane zostały również przykłady europejskich kampanii promujących ten mechanizm.

W specjalnie przygotowanej zakładce serwisu internauci mogą znaleźć odpowiedź na pytanie kim jest Driver oraz zalogować się do Klubu. Sekcja gier serwisu zawiera wiele aplikacji m.in. wirtualny alkotest, który w oparciu  o matematyczny algorytm pozwoli oszacować stężenie alkoholu we krwi. Inną propozycją jest gra DRIver oraz symulator.Szkoła Jazdy Subaru SJS specjalizuje się w organizacji i prowadzeniu szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy, zawodów samochodowych i imprez integracyjnych. Początki SJS sięgają 2000 roku, kiedy to została podjęta wspólna inicjatywa Subaru Import Polska i istniejącej od 1995 roku Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy - Auto Trening. Opracowany został wówczas specjalny program dla klientów Subaru Import Polska.
Instruktorzy SJS posiadają doświadczenie rajdowe i wyścigowe, jak również zostali przygotowani do swojej roli w jednej z najlepszych szkół jazdy w Europie, czyli Test & Trening GmbH. SJS współpracuje między innymi z Maćkiem Wisławskim oraz Kajetanem Kajetanowiczem.

Celem SJS jest tworzenie elity polskich dróg – kierowców jeżdżących bezpiecznie, sprawnie i kulturalnie przeciwstawiając się sytuacji panującej obecnie na polskich drogach.

Oferta SJS skierowana jest do firm dbających o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz chcących obniżyć koszty utrzymania posiadanej floty.

SJS organizuje również eventy motoryzacyjne w których uczestnicy mogą zasiąść za kierownicą Lamborghini, Porsche, Subaru Impreza STi, Mitsubishi Lancer Evo.  Opracowany przez SJS zróżnicowany program szkoleń został oparty na bazie najnowszych standardów Europejskich. SJS oprócz edukacji w zakresie techniki i taktyki jazdy samochodem przekazuje również wiedzę dotyczącą ratownictwa drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.  Szkolenia przeprowadzane są na torze „Kielce” w Miedzianej Górze. Konfiguracja terenu, pobocza i wytyczone trasy zapewniają warunki niemal identyczne z tymi, jakie spotkać można na normalnych drogach. Dodatkowo specjalnie przygotowana płyta poślizgowa umożliwia trenowanie manewrów przy ograniczonej przyczepności kół, nie powodując zwiększonego zużycia podzespołów w samochodach. Oddziaływanie tych zewnętrznych czynników na psychikę uczestników dodatkowo utrwala wiedzę.
www.sjs.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzynat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »