Firma » Biznes

Koń pod ochroną

Koń pod ochroną
Zobacz więcej zdjęć »
Na polskim rynku coraz bardziej popularne staje się ubezpieczenie koni. Właściciele tych zwierząt pragną w ten sposób chronić zarówno swoich dużych pupili, jak również siebie - przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych z ich posiadaniem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Concordia Ubezpieczenia wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując posiadaczom koni, szkółek jeździeckich i sympatykom koni, wsparcie finansowe w przypadku: śmierci lub uboju z konieczności, kradzieży lub rabunku oraz uboju z zamiarem kradzieży (wariant Basic). Dodatkowo ciąży i porodu, choroby, operacji lub kastracji (wariant Standard). Możliwy jest także pakiet Premium, obejmujący wszystkie powyższe zdarzenia, w przypadku których udział własny wynosi 20% wartości szkody – wyjaśnia Magdalena Karpińska, z Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.
Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte konie różnych ras oraz typów użytkowych, m.in. konie rekreacyjne, sportowe, hodowlane. 
Warto podkreślić, że w Concordii istnieje możliwość rozszerzenia wykupionego wariantu ochrony o udział w kosztach operacji, w tym często występującej u koni – kolki żołądka oraz jelit, a także ubezpieczenia od utraty zdolności rozpłodowej koni hodowlanych.
- Przykładowo operacyjne leczenie kolek żołądkowo-jelitowych to koszt rzędu minimum 4 tys. zł. Niewiele mniej, bo ok. 3,5 tys. zł kosztuje operacja leczenia złamań, a usunięcie zęba - ok. 2-2,5 tys. zł. – wymienia dr Maciej Przewoźny z renomowanej kliniki weterynaryjnej Equi Vet Serwis, współpracującej z Concordią od początku wprowadzenia produktu w życie.
Z życia wzięte - przykłady szkód z udziałem koni:
Przykład 1:
Podczas turnieju koń skaczący przez przeszkody złamał nogę. Lekarz weterynarii znajdujący się na miejscu stwierdził, że konia nie da się uratować i dlatego należy poddać go eutanazji (ubój z konieczności). Klient Concordii miał obowiązek poinformowania o tym fakcie lekarza weterynarii, odpowiedzialnego za dany region, który wydaje zgodę na ubój.
Koń został poddany eutanazji.. Po oszacowaniu przez lekarza weterynarii szkody i potwierdzeniu, iż było to niezbędne, właściciel czworonoga otrzymał odszkodowanie wynoszące 100% sumy ubezpieczenia, czyli w tym przypadku 8 tys. zł.

Przykład 2:
Koń pokładał się z bólu w swoim boksie. Właściciel zauważył także, że zwierzę nie reaguje na pozostawioną dla niego paszę. Padła szybka diagnoza: kolka! Koń musiał natychmiast trafić do kliniki weterynaryjnej i być zoperowany. To jednak wiązało się z wysokimi kosztami. Na szczęście przezorny posiadacz konia wykupił wcześniej ubezpieczenie, które obejmowało udział w kosztach operacji kolki. Concordia Ubezpieczenia, po otrzymaniu faktur za wykonana operację, pokryła cześć poniesionych przez właściciela kosztów, do maksymalnych kwot ustalonych w OWU. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

express

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »