Kultura, sztuka » Kultura

Konica Minolta zaprasza do Salonu Plakatu Polskiego

Konica Minolta zaprasza do Salonu Plakatu Polskiego
Zobacz więcej zdjęć »
Od 16 czerwca 2009 roku w Muzeum Plakatu w Wilanowie można odwiedzić 14. Salon Plakatu Polskiego.

Firma Konica Minolta, partner wspierający Muzeum Plakatu w Wilanowie, zaprasza na wystawę „14. Salon Plakatu Polskiego”. Organizowany od 1987 roku Salon Plakatu Polskiego jest drugim co do ważności wydarzeniem artystycznym w działalności Muzeum Plakatu w Wilanowie, po Międzynarodowym Biennale Plakatu. To cykliczny, odbywający się co 2 lata, przegląd polskiej sztuki plakatu, prezentujący najnowsze osiągnięcia rodzimych grafików i projektantów. Formuła Salonu jest swobodna – artyści sami decydują o tym jakie prace chcą udostępnić publiczności, plakaty nie są oceniane i poddawane selekcji.

Na tegoroczną edycję Salonu przeszło 100 artystów nadesłało ponad 500 prac, umożliwiając tym samym stworzenie kompleksowej ekspozycji, prezentującej aktualny stan współczesnej polskiej grafiki warsztatowej i użytkowej. Salon Plakatu Polskiego stanowi różnorodny przegląd tendencji artystycznych, nowych technik i nurtów w sztukach plastycznych. Większość plakatów powstała na zamówienie instytucji kultury i zapowiadała największe wydarzenia w polskiej kulturze z ostatnich dwóch lat. Na spotkanie z barwną, żywą i pełną emocji sztuką plakatu można wybrać się od 16 czerwca do Muzeum Plakatu w Wilanowie.  

Wystawa „14. Salon Plakatu Polskiego” będzie czynna od 16 czerwca do 30 sierpnia 2009 r. Więcej informacji na temat wystawy znaleźć można na stronie internetowej Muzeum Plakatu w Wilanowie (www.postermuseum.pl).

Firma Konica Minolta współpracuje z Muzeum Plakatu w Wilanowie w zakresie wydruku materiałów informacyjno – promocyjnych związanych z wydarzeniami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »