Dom » Architektura

Konstrukcja hali i regały magazynowe – od czego zacząć?

Konstrukcja hali i regały magazynowe – od czego zacząć?
Zobacz więcej zdjęć »
Magazyn ma zadanie umożliwienie przedsiębiorcy składowanie towaru w dopasowaniu do wybranego, logistycznego wzorca. Zanim jednak wybierzemy regały magazynowe oraz zadecydujemy o dodatkowym wyposażeniu, warto także wziąć pod uwagę sam projekt hali stalowej.
Co jeszcze warto mieć na uwadze, stawiając magazyn?


  1. Na początek konstrukcja stalowa hali
  2. Regały magazynowe
  3. Dodatkowe zagospodarowanie magazynu


Na początek konstrukcja stalowa hali

Zanim przejdziemy do właściwego wyposażenia magazynu, warto skupić się na samej jego konstrukcji. Sposób wykonania oraz zastosowane materiały będą determinować późniejsze zastosowanie oraz właściwości.

Najpopularniejsza jest konstrukcja stalowa hali. Sprawdzi się ona idealne w przypadku przedsiębiorców, którzy poszukują bezpiecznych i stabilnych rozwiązań na wypadek śniegu, czy też deszczu. Ochrona przed korozją, wiatrem, jak też możliwość dodania bramy przesuwnej oraz świetlików umożliwi zaprojektowanie hali do indywidualnych potrzeb. Jeśli więc zależy nam na wysokiej klasie magazynie, sprawdźmy hale magazynowe , hala stalowa , konstrukcja stalowa hali. Wysokiej klasy projekt hali stalowej zabezpieczy składowane przez nas towary.Regały magazynowe

Regały magazynowe możemy podzielić na niejedną kategorię. Ich wybór powinien jednak być uzależniony od rodzaju składowanego przez nas towaru oraz sposobu magazynowania. Przykładowo regały metalowe półkowe należą do jednych z najbardziej modułowych oraz prostych w montażu systemów. Dzięki niemu możemy bez problemu składować towar ręcznie.

Natomiast regały grawitacyjno-przepływowe są wyposażone o dodatkowe prowadnice z rolkami. Pozwalają one na grawitacyjny ruch towaru do środka bez naszej czynności. Regały tego rodzaju sprawdza się w przypadku produktów o dużej rotacji. Niezależnie od tego, czy potrzebne są nam regały magazynowe , regały metalowe , regały do piwnicy , regały do garażu, czy też inne konstrukcje – wybierzmy firmę, która wykonuje najbardziej stabilne konstrukcje. Zaufanie oraz bezpieczeństwo to priorytet, będące najważniejszymi elementami w naszym biznesie.Dodatkowe zagospodarowanie magazynu

W zależności od potrzeb możemy potrzebować także innych elementów, które wypełnią nasz magazyn. Taka potrzeba pojawia się kiedy, składujemy taki towar jak opony. Ich specyficzny kształt wymaga odrębnych regałów, z których się nie ześlizgną.

I tak do naszej dyspozycji pozostaje: stojak na opony , wieszak na opony , regał na opony. Każdy z tych produktów pozwoli na składowanie 3 kompletów opon zarówno w magazynach, jak i w kontenerach, warsztatach, a nawet w prywatnych garażach. Wybierając odpowiedni długość beli dopasujemy nasze regały na opony do indywidualnych potrzeb.

Foto - źródło: unsplash.com, Licencja: https://unsplash.com/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »