Kultura, sztuka » Kultura

Kontrowersyjna powieść Oates już w księgarniach

Kontrowersyjna powieść Oates już w księgarniach
Zobacz więcej zdjęć »
"Moja siostra, moja miłość" - kontrowersyjna powieść Joyce Carol Oates dostępna jest w polskich księgarniach.

Wydawnictwo Rebis opublikowało „Moją siostrę, moją miłość” – kontrowersyjną i najśmielszą z dotychczasowych powieści amerykańskiej pisarki Joyce Carol Oates. Oparta na faktach książka jest drastyczną historią morderstwa popełnionego na dziecku. To zdarzenie kilka lat temu poruszyło amerykańską opinię publiczną - podaje salonkulturalny.pl.

Oto streszczenie powieści: rodzina Skylera Rampike’a, bohatera i narratora, zyskała upragnioną sławę, bo jego mała siostra Bliss odniosła sukces, ale potem rozgłos stał się jeszcze większy, bo Bliss została zamordowana. Tylko przez kogo i dlaczego? Długie wyznanie Skylera jest po części detektywistyczną rekonstrukcją  zdarzeń, po części elegią na cześć utraconej siostry i własnego utraconego dzieciństwa, stanowiąc jednocześnie satyryczny obraz drobnomieszczańskich tęsknot, ułomnych relacji tak między rodzicami a dziećmi, jak i między współmałżonkami oraz niszczycielskiego wpływu mediów na życie jednostki.

Joyce Carol Oates (ur. 1938) – powieściopisarka, dramaturg, poetka i eseistka. Jest profesorem Princeton University i członkiem American Academy of Arts and Letters. W Polsce znana jest m.in. z wydanych przez REBIS powieści: „Zabiorę cię tam”, „Czarna topiel”, „Blondynka”, „Wodospad” (nagroda Prix Femina 2005), „Mama odeszła” i „Córka grabarza”. Książki Oates zdobyła National Book Award i PEN/Malamud Award za wybitne osiągnięcia w dziedzinie opowiadania.  W 2003 r. została laureatką Commonwealth Award za „Wybitną służbę w dziedzinie literatury”, w 2006 r.  otrzymała nagrodę „Chicago Tribune” za „Osiągnięcia całego życia”. Od wielu lat pisarka uważana jest za jedną z czołowych kandydatek do literackiej Nagrody Nobla.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »