Firma » Bankowość

Kredyt gotówkowy - który najtańszy patrząc na koszty?

Kredyt gotówkowy - który najtańszy patrząc na koszty?
Zobacz więcej zdjęć »
Dość często znajdujemy się w sytuacji finansowej, z której jedynym wyjściem jest szybki kredyt gotówkowy przez Internet - kredyt bez wychodzenia z domu, bez wizyty w oddziale placówki banku, który pozwoli nam zaspokoić bieżące potrzeby.

Statystycznie zarabiamy coraz więcej, przez co łatwiej jest nam spłacać raty takich zobowiązań jak kredyty gotówkowe i szybkie pożyczki internetowe. Jednak jak za każdy produkt finansowy, również za kredyt gotówkowy przyjdzie nam zapłacić. Co więc wpływa na koszty kredytu gotówkowego i jak dużo przyjdzie nam zapłacić za „szybką pożyczkę”?

Co wpływa na koszty kredytu gotówkowego?

Najważniejszym na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim zaciągniemy zobowiązanie kredytowe jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Ta wartość, to całkowity koszt kredytu, jaki będzie musiał ponieść kredytobiorca. Co jednak składa się na koszty kredytu gotówkowego? Jak się okazuje, owe koszty można najogólniej podzielić na trzy grupy, będą to:

1. Odsetki


Czyli najbardziej podstawowa składowa, która wpływa na całkowity koszt pożyczki lub kredytu gotówkowego. W największe mierze uzależnione są od banku, który ustala własne oprocentowanie w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że nie mogą one być wyższe, od czterokrotności stopy lombardowej zatwierdzanej przez Narodowy Bank Polski.

2. Koszty dodatkowe

Czyli kwoty, które naliczane są indywidualnie przez każdy z banków, dla pojedynczego klienta. Do kosztów dodatkowych należą m.in. prowizja  za przyznanie kredytu bądź pożyczki czyli tak zwana marża kredytu. Pobranie kwot, które zaliczane będą do kosztów dodatkowych następuje w momencie, w którym bank wypłaca klientowi pieniądze. Dodatkowe opłaty mogą być doliczone do pierwszej raty, bądź też rozłożone na cały okres spłaty (w comiesięcznych ratach). Trzeba też pamiętać o tzw. opłacie przygotowawczej, którą trzeba ponieść za samo rozpatrzenie wniosku o kredyt. Obecnie, większość banków nie pobiera już opłaty przygotowawczej ze względu na dużą konkurencję.

3. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Na całe szczęście ubezpieczenie kredyty gotówkowego nie jest obowiązkowe w każdym banku, jednak często można spotkać się z wymaganiem uiszczenia takiej opłaty. Wszystko zależy od ustaleń banku, który samodzielnie decyduje o zabezpieczeniach oferowanych przez siebie produktów  finansowych.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na koszty kredytu gotówkowego

Oczywiście to, ile przyjdzie nam zapłacić za kredyt gotówkowy nie zależy wyłącznie od banku, do którego się udamy – dużo zależy  bowiem od naszej  sytuacji, wiarygodności i możliwości finansowych. Na pierwszym miejscu będzie zabezpieczenie kredytu, czyli co klient może postawić jako gwarancję spłaty. Jeżeli dysponujemy hipoteką lub innym zabezpieczeniem kredytu, można liczyć na niższe raty.

Następny czynnik to oczywiście nasza wiarygodność jako klienta, najczęściej  jest ona wyrażana na podstawie naszej zdolności kredytowej. Chodzi oczywiście o ryzyko, jakie podejmuje bank udzielając nam kredytu – im większe, tym większe raty przyjdzie nam zapłacić.

Oczywiście są także dodatkowe czynniki, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpłynąć na koszty udzielanego nam kredytu. Mogą to być chociażby cele, na który zamierzamy przeznaczyć pieniądze, nasz wiek, sytuacja gospodarcza i finansowa a nawet inflacja czy konkurencja na rynku bankowym.

Patrząc na obecne koszty niektórych kredytów gotówkowych, najtańszy kredyt gotówkowy jaki udało nam się znaleźć w banku, to  kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą bez zaświadczeń o dochodach do 200 000 zł (niska rata tylko 15,99 zł za każdy 1000 zł). Na drugim miejscu kredyt gotówkowy od eksperta z oprocentowaniem od 4,99% (RRSO 9,5%) i na miejscu trzecim - pożyczka Internetowa z prowizją 0% nawet do 200 tys. zł.

Nowością na rynku produktów bankowych, jest kredyt gotówkowy Inbank do 50 000 zł w 100% online. Ten kredyt gotówkowy jest dostępny bez wychodzenia z domu.

Najtańsze i najbardziej popularne kredyty gotówkowe znajdziesz na www.get-money.pl/oferta/kredyty/kredyty-gotówkowe-pożyczki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (7)

 • avatar
  ~Tadeusz 2017-08-07 07:26:17

  Wakacje to czas radości, realizacji marzeń i przeżywania niesamowitych chwil! Z pewnością każdy ma swój pomysł na wymarzone wakacje. Aby sobie i swojej rodzinie umilić ten wspaniały czas, wzięliśmy w promocji pożyczkę Internetową z prowizją 0%, ponieważ w internecie każdy ma lepiej!

  Pożyczka Internetowa z prowizją 0% na stronie: http://www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

  Polecam, bo sprawdzałem, koszty liczyłem i tańszej nie znalazłem!

  Tak więc: Pożyczka Internetowa z prowizją 0% na stronie: http://www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

 • avatar
  stillalice 2017-08-03 18:48:02

  Nie wiem jakie rankingi oglądasz, ale zdecydowanie w większości wygrywa Idea Bank, szczególnie jeśli chodzi o kredyty dla firm, a tego dotyczy dział, więc zakładam, że właśnie o takie chodzi. Popatrz chociażby na kredyt Fair.

 • avatar
  ~bemar 2017-07-24 11:25:10

  Kredyt najtaniej wychodzi teraz w Inbank - zresztą to przecież widać po każdym rankingu, szczególnie tych, które dotyczą kredytów online. Tym się zainteresujcie. Nie ma znaczenia, gdzie wnioskujcie, znaczenie ma to, gdzie ten kredyt będzie najtańszy.

 • avatar
  ~getmoney 2017-07-18 07:21:46

  Zarówno na wakacje, remonty jaki i różne cele: zaplanowane i nieprzewidziane, w GetMoney przygotowaliśmy kilkanaście ofert kredytów gotówkowych bez zaświadczeń o dochodach z formalnościami bez wychodzenia z domu.

  Pełną informację można znaleźć na stronie portalu: www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

  W promocyjnej wakacyjnej ofercie posiadamy kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą bez zaświadczeń o dochodach online.

  Zapraszamy: www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2017-07-17 21:45:18

  Szanowni Państwo, w ofercie Nest Banku dla Klientów Indywidualnych przygotowaliśmy kilka ofert kredytów:
  - Kredyt na fotelik (darmowy kredyt, bez oprocentowania i prowizji, w 10 ratach, które nie obciążą budżetu. Wystarczy przedstawić dowód zakupu wybranego fotelika o wartości min. 80% kwoty kredytu, jednak nie mniej, niż 500 zł w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy kredytu. Kwota kredytu nawet do 2000 zł;
  - Kredyt Nest Gotówka na KLIK (nawet 30 tys. zł z okresem spłaty do 60 miesięcy. Bez ukrytych kosztów. Kredyt dostępny nawet w 24 godziny, bez wychodzenia z domu. Decyzję i warunki poznają Państwo już podczas wypełniania wniosku);
  - Kredyt 0% (z wyjątkowymi warunkami kredytowania - bez haczyków i ukrytych kosztów)
  - Nest Gotówka (kredyt gotówkowy do 550 tys. zł na realizację dowolnego celu)

  Więcej informacji można znaleźć na stronie banku: nestbank.pl/indywidualny/kredyty.html

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~Patryk 2017-07-17 18:34:42

  W wakacje nigdy nie byliśmy nad morzem, bo zawsze brakowało nam pieniędzy. Teraz pracujemy razem z żoną, więc postanowiliśmy wziąć niewielki szybki kredyt gotówkowy i pojechać w końcu nad morze. Pomocna okazała się iGotówka w całości przez Internet 4000 zł pożyczyliśmy. Mamy trochę odłożona i plus to co pożyczyliśmy, powinno wystarczyć na wakacje nad morzem.

  iGotówka na www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

  Polecam :)

 • avatar
  ~Barela 2017-07-09 20:35:55

  Dla mnie najlepszym na wakacje okazał się kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą: Niska rata tylko 15,99 zł za każdy 1000 zł. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach.

  Polecam każdemu ten kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą, a znajdziecie go na stronie:

  http://www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe

  Mi się opłaciło! Jadę na wakacje do Zakopanego na 2 tygodnie z całą rodziną. :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »