Dom » Wnętrza

Łazienkowe światło – lampy Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting

Łazienkowe światło – lampy Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Łazienka to nasz domowy azyl, w którym chętnie korzystamy z ciepłej i odprężającej po ciężkim dniu kąpieli. To jednak również miejsce pracy, gdzie przygotowujemy staranny makijaż, golimy się, dbamy o urodę, a nawet pierzemy.

Jak wiele jest sposobów na wykorzystanie tego pomieszczenia, tak wiele powinno być również rodzajów jego oświetlenia. Dzięki kolekcji lamp Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting  niedoświetlona łazienka nie będzie stanowić problemu.

Im więcej tym lepiej
Tradycyjne oświetlenie łazienki to zazwyczaj jedna, centralnie zawieszona lampa sufitowa lub kinkiet ścienny. Zważywszy na dużą liczbę czynności, które wykonujemy w tym pomieszczeniu, jedno źródło światła może okazać się niewystarczające. Powinniśmy zadbać, by w naszej łazience, oprócz głównego oświetlenia, nie zabrakło również kilku mniejszych, ale jednocześnie bardzo istotnych punktów świetlnych. Przy ich pomocy rozjaśnimy pomieszczenie lub używając tylko wybranych, stworzymy romantyczny nastrój, sprzyjający odprężeniu podczas kąpieli. Szczególną uwagę powinniśmy przykładać do prawidłowego oświetlenia lustra, gdyż pomoże to nam w wykonaniu perfekcyjnego makijażu lub w przypadku panów dokładnym ogoleniu zarostu. By na naszej twarzy nie powstawały niepotrzebne cienie, a jej kolor był naturalny, najlepiej umieścić jedną, niewielką lampę po każdej stronie lustra, a dla uzyskania lepszego efektu zamocować tuż nad nim dodatkowe oświetlenie. Nieocenioną pomoc w takich sytuacjach stanowią lampy specjalnie przystosowane do łazienkowych zadań, które świetnie doświetlą newralgiczne miejsca. Wśród nich znalazła się również kolekcja Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting. To wąskie, podłużne oprawy oświetleniowe o długości 59, 5 cm i odległości od ściany 7 cm w przypadku Colorado oraz analogicznie 58 cm i 11 cm przypadku Michigan. Doskonale spełniają rolę dodatkowego punktu świetlnego, jednocześnie zajmując niewiele miejsca, tak potrzebnego szczególnie w małych łazienkach. Dodatkowo, zaletą opraw marki Nowodvorski Lighting jest ciepły, mleczny kolor światła, który najwierniej oddaje naturalne barwy. Co więcej, lampy Colorado dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i brązowej, dzięki czemu dopasujemy je do wystroju naszej łazienki.

Warunki szczególne
Łazienka to bardzo wyjątkowe miejsce, w którym panują specyficzne warunki. Wysoka wilgotność i podwyższone temperatury, spowodowane gorącym prysznicem lub kąpielą nie sprzyjają znajdującym się wewnątrz przedmiotom. Dotyczy to również zamontowanego tam oświetlenia.  Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na specjalnie oznakowane oprawy. Stopień International Protection (Ingress Protection) IP43 określa stopień ochrony urządzenia elektrycznego przed penetracją czynników zewnętrznych (wody i ciał stałych). Przykładem tego mogą być lampy Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting. Dodatkowo, lampy  te wykonane zostały ze stali, aluminium i tworzywa sztucznego - materiałów, które dobrze znoszą niekorzystne warunki. Dzięki temu będziemy mieli nie tylko dobrze oświetloną, ale i estetyczną łazienkę.
Innego natężenia światła potrzebujemy do codziennych prac związanych z toaletą, a innego do relaksującego odpoczynku w wannie. Dlatego też w dobrze zaaranżowanej łazience nie może zabraknąć kilku rodzajów lamp. Oprawy oświetleniowe Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting o podwyższonej odporności na działanie wilgoci to sposób na jasną i klimatyczną łazienkę.

Lampy Colorado i Michigan marki Nowodvorski Lighting
Colorado silver marki Nowodvorski Lighting
Długość: 59, 5 cm
Odległość od ściany: 7 cm
Sugerowana cena detaliczna: 121, 77 zł

Colorado Brown marki Nowodvorski Lighting

Długość: 59, 5 cm
Odległość od ściany: 7 cm
Sugerowana cena detaliczna: 121, 77 zł

Michigan marki Nowodvorski Lighting

Długość: 58 cm
Odległość od ściany: 11, 5 cm
Sugerowana cena detaliczna: 123, 62 zł

Lampy dostępne są również w sklepach internetowych: www.imperiumlamp.pl, www.iroiro.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.  
Nowodworski Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.pl
nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »