Motoryzacja » Transport

Lotnicza atrakcja Jeleniej Góry

W Jeleniej Górze jeszcze takiej wystawy nie było! Wrocławskie lotnisko najnowszą atrakcją miasta.

Wrocławskie lotnisko jeszcze nigdy nie było tak blisko Jeleniej Góry. Przez dwa tygodnie prezentacja Portu Lotniczego Wrocław zdobić będzie Plac Ratuszowy w sercu miasta. Mieszkańcy dowiedzą się z niej, dokąd można polecieć z Wrocławia jesienią.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Mają też szansę zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy, cztery razy większy od obecnego terminal, który za rok zostanie oddany do użytku - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Ta kluczowa dla Dolnego Śląska inwestycja budowana jest dla całego regionu, w tym dla mieszkańców Jeleniej Góry – dodaje.

Jelenia Góra jako turystyczna „Perła Karkonoszy” zainteresowana jest możliwością zwiększenia liczby turystów wybierających połączenia lotnicze. W tym kontekście Port Lotniczy Wrocław jest ważnym elementem podnoszącym atrakcyjność turystyczną Jeleniej Góry i Karkonoszymówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.    

Port Lotniczy Wrocław, oddalony od Jeleniej Góry o nieco ponad 100 km, służy jednak nie tylko rozwojowi gospodarczemu. Zasięg oddziaływania lotniska to koło o promieniu ok. 150 km. Na takim terenie mieszkają ludzie, którzy latają z Wrocławia nie tylko w interesach, ale też do pracy czy na wakacje. – Dlatego odwiedzamy największe miasta w regionie, by dotrzeć do Dolnoślązaków z informacją o tym, jakie bezpośrednie połączenia lotnicze są dostępne na ich lotnisku – wyjaśnia prezes Dariusz Kuś. Do tej pory port w ramach regionalnej akcji informacyjnej prezentował wystawę plenerową w pięciu miastach. Po Jeleniej Górze lotnisko odwiedzi jeszcze Legnicę i Opole, po czym wyląduje w centrum Wrocławia. Patronat nad akcją objęła „Gazeta Wrocławska”.

Port Lotniczy Wrocław jest spółką, w której udziały mają gmina Wrocław (47,89%), Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (31,88%) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (20,23%).

Dodatkowe informacje o rozbudowie Portu Lotniczego Wrocław

Już za rok wrocławskie lotnisko otworzy nowy terminal, który będzie cztery razy większy niż obecny. Kubatura obiektu wyniesie ponad 300 tys. m3 i będzie jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.

Obiekt pomieści:

  • 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa,
  • 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej.

Wewnątrz zaprojektowano między innymi:

  • Sale konferencyjne,
  • Bary, kawiarnie,
  • Galerię handlową. 

Atrakcją nowego terminalu będzie podniebna kawiarnia z tarasem widokowym. Z wysokości blisko dziesięciu metrów będzie można obserwować startujące i kołujące samoloty. Z kolei najbardziej przestronna będzie hala przylotów i odlotów – ma mieć powierzchnię 1700 m2.

Nowością na wrocławskim lotnisku będą też rękawy, którymi pasażerowie przejdą bezpośrednio do samolotów.

Przed nowym terminalem przygotowane zostanie także około 1100 dodatkowych miejsc parkingowych (docelowo ma ich być jeszcze więcej).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »