Motoryzacja » Transport

Lotnisko dla regionu

Wyjątkowa akcja informacyjna wrocławskiego portu lotniczego trwa. Dokąd polecieć, co zobaczyć oraz jak zmieni się lotnisko po budowie nowego terminalu – tego wszystkiego lubinianie dowiedzą się, odwiedzając wystawę w centrum miasta.

Paryż w Lubinie? Tak, i to już od 15 września, a wraz z nim: Oslo, Paryż, Mediolan i inne europejskie miasta. W sercu Lubina można już oglądać wystawę wrocławskiego lotniska, dzięki której każdy może na własne oczy przekonać się, że port lotniczy to nasze dobro regionalne.

– Chcemy pokazać, że lotnisko jest tak naprawdę dolnośląskie, a nie tylko wrocławskie – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Stąd pomysł wystawy, która przybliży latanie wszystkim mieszkańcom regionu - dodaje.

Tym bardziej, że z Lubina do Wrocławia dojedziemy w nieco ponad godzinę.  - W sytuacji gdy do większości miast europejskich z Wrocławia można dolecieć w 2 godziny, dwudniowa podróż służbowa czy zagraniczny wypad na weekend stają się jeszcze bardziej dostępne – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Na plenerowej wystawie można zobaczyć między innymi, w jakie dni tygodnia, za ile i do jakich zagranicznych miast można bezpośrednio polecieć z wrocławskiego lotniska. Mieszkańcy Lubina mają też szansę przekonać się, jak będzie wyglądał nowy terminal Portu Lotniczego Wrocław, który zostanie otwarty już za rok.  Ponad 300 milionów złotych wydanych na polepszenie poziomu infrastruktury wrocławskiego lotniska z pewnością szybko zaowocuje zyskiem dla całego Dolnego Śląska – przekonuje Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Więcej przyjezdnych to nie tylko korzyści dla branży turystycznej, to także inwestorzy, zaś otwieranie kolejnych połączeń pozwoli Dolnoślązakom na zdobywanie nowych kontaktów biznesowych - dodaje.

Lubin to piąte miasto na trasie wystawy. Wcześniej ekspozycja międzynarodowego lotniska we Wrocławiu odwiedziła Zgorzelec, Świdnicę, Wałbrzych i Bolesławiec. Po Lubinie wystawa poleci do: Jeleniej Góry, Legnicy, Opola i Wrocławia.

Dodatkowe informacje o rozbudowie Portu Lotniczego Wrocław

Już za rok wrocławskie lotnisko otworzy nowy terminal, który będzie cztery razy większy niż obecny. Jego kubatura obliczana na ponad 300 tys. m3 uważana jest za jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.

Trzykondygnacyjny obiekt pomieści:

  • 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa
  • 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej.

Wewnątrz zaprojektowano między innymi:

  • Sale konferencyjne,
  • Bary, kawiarnie
  • Galerię handlową. 

Atrakcją nowego terminalu będzie podniebna kawiarnia z tarasem widokowym. Z wysokości blisko dziesięciu metrów będzie można obserwować startujące i kołujące samoloty. Z kolei najbardziej przestronna będzie hala przylotów i odlotów – ma mieć powierzchnię 1700 m2.

Nowością na wrocławskim lotnisku będą też rękawy, którymi pasażerowie będą przechodzić bezpośrednio do samolotów. Na początek zamontowane zostaną 2 takie rękawy, ale wraz z rozwojem ruchu pasażerskiego ich liczba będzie rosła.

Przed nowym terminalem przygotowane zostanie także około 1100 dodatkowych miejsc parkingowych (docelowo ma ich być jeszcze więcej).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »