Gospodarka » Przemysł

LOTOS dostarczy paliwa Lukoil

LOTOS dostarczy paliwa Lukoil
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa LOTOS S.A. sprzeda Lukoil Polska Sp. z o.o. paliwa płynne za szacunkową wartość 675 mln zł. 22 grudnia br. obie firmy podpisały umowę.

Zawarta umowa dotycząca dostaw oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej 95 i 98 obowiązywać będzie od 1 stycznia do  końca 2009 roku. Koncern Lukoil posiada w Polsce około 110 stacji paliw.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W grudniu 2007 r. Grupa LOTOS podpisała z koncernem Lukoil umowę na dostawy paliw o łącznej szacunkowej wartości 480 mln zł..

Warto przypomnieć, że w listopadzie i grudniu br. Grupa LOTOS zawarła kontrakty ze Statoil Poland oraz Shell Polska dotyczące sprzedaży paliw płynnych dla sieci stacji paliw Statoil oraz Shell w Polsce na następne lata. Łączna szacunkowa wartość wspomnianych umów wynosi odpowiednio 7 mld złotych i 380 mln zł.

W 2007 r. Grupa LOTOS realizowała dostawy benzyn na łączną kwotę ok. 5,5 mld zł oraz oleju napędowego na łączną kwotę blisko 9 mld zł. Paliwa płynne z gdańskiej rafinerii trafiły m.in. do sieci stacji Statoil, Neste, BP, Shell oraz JET (Lukoil).

Grupa LOTOS jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy LOTOS SA (spółka matka, zarządza rafinerią w Gdańsku), LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i firmy wydobywczej Petrobaltic wchodzi 14 spółek córek spod znaku LOTOS. Zatrudnienie w grupie kapitałowej na koniec września 2008 r. wyniosło 4864 osób. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy LOTOS po 9-ciu miesiącach 2008 r. wyniosły ok. 12,5 mld zł i były wyższe niż po trzech kwartałach 2007 r. o 37%. Skonsolidowany zysk netto z działalności kontynuowanej Grupy LOTOS wypracowany od stycznia do września 2008 r. wyniósł 477,9 mln zł. Moce przerobowe rafinerii w Gdańsku wynoszą 6 mln ton ropy naftowej rocznie. Udział Grupy LOTOS w rynku paliw po 9-ciu miesiącach 2008 r. osiągnął poziom 24,3%. W 2007 r. Grupa LOTOS sprzedała ponad 7,1 mln ton produktów, z czego ponad 4,6 mln ton stanowiły paliwa (benzyny, olej napędowy oraz lekki olej opałowy). W ramach zaktualizowanej strategii, opublikowanej w czerwcu 2008 r., Grupa LOTOS planuje do 2012 r. m.in. wzrost przerobu ropy naftowej w gdańskiej rafinerii do 10,5 mln ton rocznie, uzyskanie bezpośredniego dostępu do złóż za granicą oraz wzrost udziału w krajowym rynku paliw do 30%.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »