Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Lymphomyosot: terapia obrzęków limfatycznych

Lymphomyosot: terapia obrzęków limfatycznych
Zobacz więcej zdjęć »
Znowu upał i znowu stopy nie mieszczą się w sandałki… A może na razie to tylko uczucie ciężkości nóg? Zwykle tak to się zaczyna… Czy wiesz, że na świecie ponad 140 milionów ludzi dotyka problem przewlekłej niewydolności naczyń żylnych nóg połączonej z niewydolnością naczyń limfatycznych?

Obrzęk limfatyczny (lymphoedema) to nagromadzanie się chłonki (czyli limfy - tkanki płynnej, składającej się z osocza i elementów komórkowych) w tkance podskórnej wynikające z niewydolności układu limfatycznego (chłonnego), która prowadzi do narastania obrzęku stóp lub podudzia, z towarzyszącym często stanem zapalnym skóry.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguCzęste obrzęki mogą oznaczać niewydolność układu limfatycznego. Naczynia chłonne (limfatyczne) nie są w stanie odprowadzić nadwyżki płynu międzykomórkowego przesączanego pomiędzy tkankami a naczyniami, co prowadzi do pojawiania się obrzęków zwiastujących początek choroby żylakowej. Przyczyny obrzęku limfatycznego mogą być różne: wrodzone - mające tło genetyczne, objawiające się brakiem lub niedostatecznym wykształceniem zastawek w naczyniach chłonnych; nabyte w okresie dojrzewania - wywołane szybkim wzrostem; spowodowane pourazowym uszkodzeniem dróg i węzłów chłonnych w następstwie na przykład złamania, zwichnięcia; chirurgicznego usunięcia węzłów chłonnych, radioterapii, długotrwałego unieruchomienia lub zamknięcia naczyń limfatycznych poprzez uciskający guz, włóknienie naczyń, infekcje bakteryjne, itp. Mało jest narządów i układów organizmu, których znaczenie jest tak bardzo niedoceniane, jak układu chłonnego (limfatycznego). Układ ten odgrywa ważną rolę w systemie obronnym organizmu.

Jego podstawowymi zadaniami są:

  • stały drenaż tkanki śródmiąższowej
  • transport substancji tłuszczowych
  • usuwanie substancji białkowych oraz martwych komórek i bakterii
  • usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii
  • wspieranie systemu odpornościowego organizmu

Poprawa funkcjonowania układu chłonnego wymaga długotrwałej terapii. Lymphomyosot jest skuteczny w leczeniu zapalnych obrzęków limfatycznych, pourazowych i pooperacyjnych obrzęków limfatycznych, a także obrzęków limfatycznych po radioterapii. Lymphomyosot warto również stosować w czasie upałów, gdyż usprawni krążenie limfy, spowolnione wysoką temperaturą, a w konsekwencji zredukuje problemy z puchnącymi stopami. Lymphomyosot to lek odznaczający się nie tylko skutecznością, ale także znakomitą tolerancją, może więc być stosowany w terapii długotrwałej i może być łączony z innymi lekami, bez obawy wystąpienia interakcji. Lymphomyosot jest dostępny w tabletkach (opakowanie zawierające 50 tabletek kosztuje około 26 złotych) oraz kroplach (opakowanie zawierające 30 ml kosztuje około 32 złotych).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »