Dom » Budownictwo

Malowanie fasad – poradnik Jedynki®

Malowanie fasad – poradnik Jedynki®
Zobacz więcej zdjęć »
Malowanie elewacji jest dużym przedsięwzięciem. Zanim przystąpimy do malowania fasady, warto zapoznać się z kompleksowymi i profesjonalnymi poradami Jedynki®, które ułatwią osiągnięcie optymalnego efektu.

Przeprowadzenie prac usprawni wcześniejsze przygotowanie wszystkich potrzebnych produktów i akcesoriów, takich jak: farba elewacyjna - Jedynka® Fasadowa, wałek fasadowy z rączką (szerszy i węższy), pędzel malarski, kuweta malarska, przedłużacz do wałka, szpachelka, paca tynkarska, folia i taśma malarska, nóż, szmatka i mieszadło.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zanim przystąpimy do nakładania farby, powinniśmy dokładnie zabezpieczyć elementy ogrodzenia lub fasady, które nie będą malowane, by uchronić je przed ewentualnym zabrudzeniem. Możemy użyć do tego taśmy i folii malarskiej, pamiętając, by taśmę przyklejać na suchą powierzchnię i odklejać bezpośrednio po malowaniu. Dzięki temu unikniemy oderwania taśmy razem ze świeżą warstwą farby.

Powierzchnie tynku należy dokładnie odpylić i w razie potrzeby odtłuścić przy użyciu odpowiedniego preparatu. W przypadku powierzchni wcześniej malowanych, konieczna jest także ocena przyczepności starej powłoki i usunięcie słabo spójnych elementów tynku. Ubytki uzupełniamy masą tynkarską, a następnie wyrównujemy poprzez przetarcie pacą tynkarską.

Kolejnym etapem jest zagruntowanie powierzchni. Przeznaczoną do gruntowania farbę rozcieńczamy wodą, dokładnie mieszamy i przelewamy do kuwety malarskiej. Gruntowanie rozpoczynamy od naroży, małych elementów lub trudno dostępnych powierzchni, używając małego wałka malarskiego. Do większych powierzchni należy użyć dużego wałka. Zwróćmy uwagę na długość włosia - w przypadku chropowatych powierzchni tynków zewnętrznych, najlepsze będą wałki o długości włosia 18 lub 22 mm. Aby unikać częstego mycia wałka, pomiędzy malowaniem kolejnych warstw, można przechowywać go w szczelnie zamkniętej torbie foliowej. Po dłuższych przerwach między nakładaniem warstw, wałek należy umyć i dobrze osuszyć przed ponownym użyciem.

Przed nakładaniem kolejnych warstw, farbę  dokładnie mieszamy, a następnie przelewamy do kuwety malarskiej. Malowanie rozpoczynamy od naroży, małych elementów lub trudno dostępnych powierzchni (w tych przypadkach używamy małego wałka), a następnie przechodzimy do malowania większych powierzchni. Drugą warstwę aplikujemy po upływie co najmniej 4 godzin, powtarzając czynności wykonywane przy nakładaniu pierwszej warstwy. Po zakończeniu prac narzędzia dokładnie myjemy w wodzie i osuszamy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »