Firma » System prawny
Metoda RIPARI – nowy poziom prowadzenia spraw
Jedną z najbardziej innowacyjnych i jednocześnie skutecznych metod jest z pewnością ta, stosowana przez Kancelarię Adwokacką Prawa Rodzinnego Winiarek & Wspólnicy. Nazwana została ona RIPARI i składa się z kilku kroków, dzięki którym skuteczność prowadzonych działań jest zawsze najwyższa. Przyjrzyjmy się jej bliżej i sprawdźmy, na czym polega jej fenomen.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
RIPARI, czyli sprawy prowadzone krok po kroku
Metoda składa się z kilku następujących po sobie działań - ich kolejność jest bardzo ważna i zawsze przestrzegana. Są to:
Krok 1 - Rozpoznanie
Pierwszy etap w metodzie RIPARI polega na dokładnej analizie sprawy - czego dotyczy, jakie narzędzia są niezbędne, aby zakończyć ją powodzeniem i czego potrzebuje klient. To na tym etapie wybierane są najlepsze dla klienta rozwiązania i planowane są kolejne działania. Nad odpowiednim rozpoznaniem sprawy pracuje cały zespól specjalistów, kierowany przez lidera - adwokata, będącego reprezentantem klienta.
Krok 2 - Interpretacja
W wielu przypadkach sprawa nie musi trafić na drogę sądową, ponieważ możliwe jest osiągnięcie porozumienia z drugą stroną. Do tego celu służy drugi etap działania kancelarii, która specjalizuje się w mediacjach i prowadząc rozmowy z przeciwną stroną, jest w stanie zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie interesu klienta. Etap ten ma miejsce wyłącznie w najlepszych kancelariach, dbających o interesy swojego klienta w sposób kompleksowy.
Krok 3 - Proces
W czasie procesu sądowego, kancelaria adwokacka ma za zadanie z determinacją bronić interesów swojego klienta i poszukiwać najlepszych rozwiązań, dzięki którym osiągnięty zostanie założony na początku współpracy cel. Na tym etapie klient ma oczywiście możliwość zapoznania się z pismem procesowym kierowanym do sądu jeszcze zanim zostanie ono wysłane. Pełna jawność działań jest również bardzo ważna - dzięki temu klient wie jakie cele przyświecają kancelarii i jakie działania należy podjąć, aby osiągnąć sukces.
Krok 4 - Analiza
Jak wiadomo, w sądzie najważniejsze są dowody, dlatego też kancelaria cały czas zajmuje się ich gromadzeniem i analizowaniem, a jeżeli któryś z nich może okazać się wartościowy - również prezentowaniem ich w procesie sądowym. Sytuacja może bardzo szybko ulec zmianie, a jeden dowód może zmienić tok postępowania o 180 stopni, dlatego też tak ważna jest natychmiastowa i efektywna reakcja kancelarii - po tym poznaje się największych specjalistów w branży.
Krok 5 - Rozstrzygnięcie
Zakończenie całego procesu jest niezwykle ważne - to wtedy adwokat analizuje cały materiał dowodowy i tworzy przemówienie przed sądem. Przemowa ta ma często decydujący wpływ na to, czy założony na początku cel zostanie osiągnięty, w związku z czym musi być profesjonalna i rzeczowa. Może bowiem zdecydować o tym, czy sąd przychyli się do racji klienta.
Krok 6 - Implementacja
W najlepszych kancelariach zakończenie procesu niekoniecznie musi kończyć współpracę na linii kancelaria-klient. Specjalista jest bowiem w stanie doradzić w innych sprawach nurtujących klienta, brać udział w spotkaniach związanych z egzekwowaniem ustalonych kwestii oraz udzielić porad, w jaki sposób unikać w przyszłości sytuacji konfliktowych.
Skuteczność RIPARI
Jak widać, metoda ta składa się z elementów, wśród których nie ma tych mniej lub bardziej ważnych. Każde podjęte przez kancelarię adwokacką działanie na przestrzeni trwania współpracy z klientem i procesu ma ogromne znaczenie. Jest to metoda znakomita, jednak na jej skuteczność wpływ ma zaangażowanie, wiedza oraz doświadczenie specjalistów, pracujących dla kancelarii. Jeżeli są oni w stanie odpowiednio rozpoznać sytuację, dobrać właściwe rozwiązania i skutecznie analizować postępy, jakie zachodzą w procesie, RIPARI może okazać się kluczem do sukcesu. Warto więc wybrać taką kancelarię, która nie tylko oferuje dobrą metodę, ale jest przy tym skuteczna!
Szczegółowe informacje - http://www.kancelariarodzinnawarszawa.pl/
Nadesłał:
monika_monia
|
Komentarze (0)