Dom » Architektura

MIASTO JAK DOM Z OGRODEM I TARASEM

MIASTO JAK DOM Z OGRODEM I TARASEM
Zobacz więcej zdjęć »
Nie tylko nawierzchnie prywatnych posesji, ale również miejsca publiczne coraz częściej zaskakują dobrym smakiem i wysokiej jakości materiałami służącymi do ich wykończenia.

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian. Miejsca publiczne w dużych miastach i małych miasteczkach coraz częściej są wizytówką lokalnej społeczności, atrakcją turystyczną i miejscem spotkań spacerowiczów. Staranność i dbałość z jaką projektuje się deptaki, place i placyki przypomina coraz bardziej podmiejskie posesje z tarasem i ogrodem. Dużą wagę do otoczenia budynków mieszkalnych przywiązują również deweloperzy budujący nowe osiedla oraz zarządcy wspólnot mieszkaniowych.


Sentyment do miejskich przestrzeni

Skwer, plac, deptak. Każde z tych miejsc, które odwiedzamy lub po prostu mijamy każdego dnia może stać się przestrzenią, którą darzymy szczególną sympatia lub sentymentem. Równa i bezpieczna przy każdej pogodzie nawierzchnia jest jedynie podstawowym wymaganiem, na który prawie nie zwracamy już uwagi. Coraz istotniejsze są wrażenia estetyczne i harmonia jaką zyskuje cała miejska przestrzeń. Plac przed kościołem wyłożona została płukaną kostką Kreta harmonizującą z elewacją budynku. Deptak w otoczeniu nowoczesnej zabudowy zdobi zadbana zieleń i śrutowane płyty POP w kolorach szarym i grafitowym. (Fot. Buszrem)


Z naturą jest ładniej

Szczególnego znaczenia nabierają przestrzenie przeznaczone do odpoczynku i relaksu. Warunkiem koniecznym jest obecność zieleni i trawy, na której można usiąść lub się położyć. Oczywiście nie wszędzie w mieście można wygospodarować miejsce na łąkę, ale ławki w sąsiedztwie drzew i krzewów to równie dobry pomysł. Nawierzchnia jest wtedy dodatkiem, który podkreśla obecność natury. Nawierzchnie parkowych alejek można urozmaicać wzorami układanymi z kostek o różnej barwie lub łączyć ze sobą odmienne produkty i materiały. Najważniejsze pozostaną ławki i mała architektura (na zdjęciach Corner System), które pozwalają wygodnie cieszyć się przyrodą. (Fot. Buszrem)


Jak na tarasie

W sezonie kawiarniane ogródki powstają niemal przed każdym lokalem. Jednak jeśli ich aranżacja zostanie wcześniej kompleksowo zaplanowana, zyskuje na tym estetyka miejsca, goście i... właściciel. Prostota mebli i parasoli dopasowana do surowej bryły budynku. Do tego nawierzchnia z gładkich płyt POP. Jesteśmy w kawiarni czy na tarasie nowoczesnej willi? (Fot. Buszrem)


Inwestycja w kostkę

Już nie tylko projektanci prywatnych posesji dbają o otaczającą ich przestrzeń. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie inwestycji publicznych biorą pod uwagę zarówno ich trwałość, jak i walory estetyczne. Z kolei jakość i różnorodność materiałów, które służą do układania nawierzchni pozwalają na stworzenie aranżacji dopasowanych do każdego – historycznego i współczesnego - klimatu architektonicznego. Dzięki temu pięknieją nie tylko stolica regionów, ale też wiele innych polskich miast i miasteczek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »