Dom » Budownictwo

Mirbud S.A. generalnym wykonawcą łódzkiej Sukcesji

Mirbud S.A. generalnym wykonawcą łódzkiej Sukcesji
Zobacz więcej zdjęć »
Dziewięć firm wzięło udział w przetargu na generalne wykonawstwo Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, którego inwestorem jest Fabryka Biznesu, a inwestorem zastępczym Metro Properties. W finałowym etapie zwyciężyła polska firma - Mirbud S.A.

Mirbud jest jedną z wiodących spółek budowlanych na polskim rynku, z prawie 25-letnim doświadczeniem, mającą w dorobku ponad 280 zrealizowanych inwestycji. Jako generalny wykonawca prowadzi projekty we wszystkich segmentach budownictwa: od centrów handlowych i logistycznych po osiedla mieszkaniowe, obiekty sportowe i  budynki produkcyjne. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wraz z kilkoma spółkami zależnymi tworzy grupę kapitałową Mirbud S.A. Jej główna siedziba mieści się w Skierniewicach.

Inwestor Sukcesji przekazał już wykonawcy plac budowy, która ma się zacząć w tym roku. Zgodnie z podpisaną przez obie strony umową, prace budowlane (w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie) mają się zakończyć do 15 września 2014 r.

Budowa będzie prowadzona zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM, do których został dostosowany (i zatwierdzony przez BRE Global Ltd.) projekt architektoniczny. Oznacza to m.in. wykorzystanie certyfikowanych materiałów budowlanych o odpowiednich parametrach, system monitoringu tras ich dostaw pod kątem emisji spalin, a także sposób prowadzenia prac z poszanowaniem stosunków dobrosąsiedzkich.

Projekt przewiduje ponadto nowoczesny system BMS, oświetlenie ledowe, pompy ciepła i zielony dach podlewany specjalnie magazynowaną wodą deszczową. Obiekt ma być ekologiczny i energooszczędny, ale przede wszystkim przyjazny ludziom i środowisku, zachęcający jednocześnie do zdrowego trybu życia. Nieopodal wejścia powstanie np. parking dla rowerów, a wewnątrz multimedialny kiosk z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej. Główne wejście do galerii handlowej znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków tramwajowych i autobusowych. Cały kompleks będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Architekci dołożyli również starań, aby teren wokół Sukcesji był atrakcyjnie zagospodarowany, projektując m.in. zieleń i fontanny na całej długości przy al. Politechniki i otwarcie Centrum na przestrzeń publiczną.

Sukcesja zostanie wybudowana w pobliżu ścisłego centrum miasta, nowego Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Łódzkich, kampusu Politechniki Łódzkiej i powstającego osiedla mieszkaniowego. Ma być miejscem nie tylko robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu. Oprócz galerii handlowej (172 sklepy i punkty usługowe) znajdzie się w niej duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna m.in. z 9-salowym multipleksem „Helios", jednym z największych w kraju klubów Pure Jatomi Fitness (z 300-metrowym tarasem zewnętrznym), parkiem rozrywki, ścianką wspinaczkową i placem zabaw z możliwością pozostawienia dzieci po opieką. Dwupoziomowy parking pomieści ponad 1000 samochodów.

Atutem inwestycji jest lokalizacja w rejonie doskonale skomunikowanym z innymi dzielnicami Łodzi i drogą krajową nr 1.  Strefę zasięgu  zamieszkuje około 900 tys. osób.

Dane liczbowe:

Powierzchnia użytkowa: 120.651 mkw.

Powierzchnia najmu: 51.292 mkw.

Powierzchnia terenu: 3,2 ha

Galeria handlowa: 36.577 mkw.

Strefa rozrywki: 8.491 mkw.

Planowana liczba sklepów i punktów usługowych: 172

Liczba miejsc parkingowych: 1017

Liczba miejsc w kinie: 2150Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Abilita Communications
http://www.abilita.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »