Technologie » Komputery

MIS informatyzuje spółki Energetyki Cieplnej Opolszczyzny

Kolejna spółka zależna Energetyki Cieplnej Opolszczyzny zostanie wyposażona w nowoczesne narzędzia IT, ułatwiające zarządzanie w organizacji. Wrocławska firma MIS S.A. rozpoczyna prace nad wdrożeniem elektronicznego obiegu dokumentów w spółce ECO Malbork.

Nowoczesne oprogramowanie dla spółki w Kutnie to nie pierwsza już realizacja MIS-u dla Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Współpraca, która zaczęła się od informatyzacji jednostki centralnej ECO, wraz z dynamicznym rozwojem firmy, systematycznie przenosi się na grunt innych, rozrzuconych po kraju przedsiębiorstw. Po udanym wdrożeniu naszych rozwiązań w centralnej jednostce ECO, firma zadecydowała, że chce przenieść te doświadczenia na spółki zależne, działające na terenie dziewięciu województw – informuje Zbigniew Szymanek, kierownik projektów w MIS S.A. I tak, jako pierwsze zinformatyzowane zostały spółki ECO Serwis oraz ECO Logistyka z siedzibą w Opolu, po nich przedsiębiorstwo w Kutnie, a obecnie trwają prace wdrożeniowe w spółce zależnej w Malborku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

ECO, która dostarcza energię cieplną do ok. 500 tysięcy odbiorców, jeszcze przed współpracą z MIS-em była przedsiębiorstwem o wysokim poziomie informatyzacji. - W spółce funkcjonował zintegrowany system informatyczny klasy ERP, który obejmował większość procesów zachodzących w firmie. Jednak pomimo wysokiego zaawansowania w technologie informatyczne istniały obszary, które według opinii kierownictwa, należało wspomóc narzędziami informatycznymi – informuje Zbigniew Szymanek. Najważniejsze dla klienta było usprawnienie systemu obiegu dokumentów oraz komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.

 

MIS wdraża więc oprogramowanie mis-Partner/21, które zostało zaprojektowane w oparciu o platformę Lotus Notes firmy IBM i zintegrowane z posiadanym przez ECO systemem ERP. Dzięki tym rozwiązaniom dokumenty opracowywane w ECO krążą wyłącznie w formie elektronicznej, a dopiero gdy wychodzą na zewnątrz, są drukowane. Jednocześnie korespondencja przychodząca za każdym razem jest skanowana i wprowadzana do systemu. Korzystają na tym zarówno klienci, jak i pracownicy spółki, bo taki system pracy, znacznie usprawnia i skraca proces załatwiania spraw. Rozwiązania, z których w ECO korzysta ok. 350 pracowników, obejmują także obieg innych dokumentów, związanych na przykład z nieobecnościami pracowników czy fakturami kosztowymi. 

 

- Wdrożone przez nas narzędzia pozwalają firmie oszczędzić sporo czasu i pieniędzy – tłumaczy Zbigniew Szymanek. Poza usprawnieniem współpracy z partnerami biznesowymi, gwarantują także dużo wyższy poziom zabezpieczenia dokumentów, niż w systemach tradycyjnych. Dodatkowo dzięki wprowadzeniu do systemu ECO wewnętrznego „Dokumentu korporacyjnego", zoptymalizowany został proces przekazywania informacji pomiędzy poszczególnymi spółkami grupy.

 

Współpraca MIS z ECO to kolejne wdrożenie dla firmy świadczącej usługi komunalne dla mieszkańców. Podobne systemy do elektronicznego zarządzania obiegiem dokumentów autorstwa firmy MIS działają m.in. w Przedsiębiorstwie Komunalnym Aqua w Bielsku-Białej oraz Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Bydgoszczy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MIS
http://www.mis.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »