Moda » Odzież

Mol – wyjątkowy pasjonat mody

Mól ogląda mód żurnale i podziwia suknie, szale, pomrukując: Zobaczymy, co będziemy jeść tej zimy – choć fraszka Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej wydaje się być bardzo zabawna to jej przesłanie dla wielu osób może okazać się okrutnie prawdziwe.

Wampiry odzieżowe doskonale znają się na ubraniach. Wydawać by się mogło, że rozróżnianie metek, jakości ubrań i cen  to dla nich żaden problem. Mole, bo o nich właśnie mowa zazwyczaj upatrują sobie nie dość, że nasze ulubione ubrania to w dodatku te najdroższe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Choć małe, stanowią duży problem w wielu polskich mieszkaniach.  Niebezpieczeństwo, które czynią, polega głównie na niszczeniu naszych futer, płaszczy, wyrobów z piór, mebli i dywanów. Największe  harce i polowania urządzają zazwyczaj, gdy zmieniamy nasze ubrania z letnich na zimowe i odwrotnie. Przyczajone w zaciemnionych zakamarkach naszych domów tylko czekają, aż zmieni się sezon, by pastwić się nad naszymi ukochanymi i często szalenie drogimi rzeczami. Ponieważ rzadko je widzimy, bagatelizujemy problem. A to ogromny błąd, bo mole występują przez cały rok.

Mole to insekty wywodzące się od motyli. Ich naturalnym środowiskiem życia są lasy, parki, a także domy czy mieszkania ludzi. Mól ubraniowy to niepozorny owad, który żywi się naszymi ubraniami, meblami a nawet dywanami. Choć niewielki ( jego wielkość sięga od 8 do 10mm) to potrafi zrobić wiele szkód wygryzając dziurki, a czasem nawet doprowadzając do całkowitego zniszczenia ukochanego ubrania. Ulubionym sposobem naszych babć na pozbycie się nieproszonych gości z szafy była naftalina. Lecz kto z nas wytrzymałby dziś jej zapach? Obecnie na rynku znajduje się wiele preparatów: zawieszki do szafy, spraye, lepy, woreczki, saszetki czy lampki, które mają je skutecznie odstraszać mole.Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby mole nie pojawiły się nigdy w naszej szafie i nie pożarły np. ukochanego swetra, na który wydaliśmy pół wypłaty najlepiej użyć środków,  które skutecznie je odstraszą. Mole nie znoszą zapachu ostrych przypraw, a także ziół. Intensywna woń goździków, lawendy, szałwi, marzanki, bergamotki czy kamfory sprawi, że owady będą omijały nasz dom, a w szczególności naszą szafę szerokim łukiem. Podejmując walkę, która ma zapobiec ich pojawieniu się warto  korzystać z domowych sposobów. Jednym z najprostszych sposobów jest umieszczenie mydła w szafie. Pokrojone w kostkę i umieszczone w szafie odstraszy  mole na długi czas. Zabójczym zapachem są dla nich również kasztany , farba drukarska oraz cytryny. Zasuszone skórki sprawią, że przez długi czas ich nie zobaczymy. Ubrania chowane na sezon powinny być wyprane, nieprzepocone i czyste, a także przechowywane w specjalnych workach tak by mole nie miały do nich żadnego dostępu. Podstawą do ich uniknięcia jest dbanie o czystość mieszkania, wietrzeniu koców, ubrań a nawet samych szaf bez względu na porę roku. 

10 rad jak skutecznie zwalczyć mole:

1.       Przynajmniej raz na rok umyj wnętrze szafy i wówczas schowaj do niej nie noszoną w danym sezonie odzież.

2.       Ubrania przed schowaniem powinny być wyprane i wysuszone, a następnie umieszczone w workach foliowych lub lnianych. Rzeczy odebrane z pralni powinny być najpierw przewietrzone, a następnie schowane do szafy.

3.       Ubrania potrzebują przestrzeni  i odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

4.       Najlepiej zapobiegać niż leczyć, w sklepach jest mnóstwo różnych rodzajów preparatów, które mogą zabezpieczyć na długi czas ukochaną garderobę.

5.       Mole nie cierpią przypraw, dlatego warto w szafie porozkładać goździki, ziele angielskie czy liście laurowe.

6.       Równie dobrym jak i naturalnym sposobem na ich odstraszenie jest zwykłe mydło toaletowe. Włożone w całości lub pokrojone w kawałki i ułożone na dnie szafy skutecznie wygoni intruzy, które nie cierpią zapachu czystości.

7.       Warto wychodząc z domu zostawiać uchylone drzwi od szafy, bo to jeden z wielu wrogów moli

8.       Zasuszone skórki z cytryny również skutecznie odstraszają nieproszonych gości.

9.       Mole nie cierpią lawendy, warto wyhodować ją we własnym ogród czy na balkonie, a ususzone kwiaty umieścić w szafie.

10.   Skuteczne są także ziołowe herbatki o smaku mięty lub szałwii, umieszczone w szafie powinny być wymieniane co 7 dni.Seria DeMole

Pachnąca Szafa dla swoich klientów stworzyła serię produktów DeMOle opartą na naturalnym olejku goździkowym.  Esencjonalny, a zarazem delikatny aromat goździków wykorzystywany jest przede wszystkim jako dodatek wielu ciast i herbatników. Stanowi, także składnik wielu mieszanek przypraw, często wykorzystywany jest również w kosmetykach. W skład serii wchodzą: odświeżające perfumy, saszetka i woreczek. Wszystkie produkty idealnie nadają się do stosowania w naszych szafach, szufladach, półkach – wszędzie tam, gdzie przechowujemy garderobę.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

anna.grabowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »