Firma » Biznes
Nagroda Computerworld dla polskiego Insytutu w Kajetanach
Zobacz więcej zdjęć » |
Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej ma przyjemność ogłosić, że pięciu z jej klientów zostało laureatami międzynarodowego konkursu Computerworld Honours Programme, przy czym warszawski Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez Prof. H. Skarżyńskiego otrzymał nagrodę główną tzw „Nagrodę XXI wieku"w kategorii Służba Zdrowia.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pozostałych czterech klientów zostało finalistami w innych kategoriach konkursu. Tegoroczni laureaci zostali ogłoszeni na 22. Dorocznej Ceremonii i Gali wręczenia nagród, która odbyła się 7 czerwca 2010 roku w Audytorium im. Andrew W. Mellona w Waszyngtonie.
Przez ponad dwie dekady, Computerworld nominuje osoby i organizacje z całego świata, których innowacyjne dokonania na polu technologii informatycznej przyczyniają się do społecznego i ekonomicznego rozwoju. „Każdy z wybranych laureatów rozumie, jak ważne jest wykorzystywanie technologii do pomocy innym osobom," powiedział Bob Carrigan, przewodniczący komisji konkursu Computerworld Honours Programme oraz dyrektor generalny IDG Communications Worldwide.
"Serdecznie gratulujemy wszystkim pięciu laureatom, klientom Polycom, wybranym w bardzo prestiżowym konkursie Computerworld Honours Programme," powiedział Andy Miller, prezes i dyrektor generalny Polycom. "Firma Polycom cieszy się, że może odgrywać integralną rolę i pomagać w osiągnięciu sukcesów w programach współpracy swoich klientów wykorzystywanych w celu poprawy jakości życia ludzi na całym świecie."
Wszyscy laureaci wykorzystują przełamujące bariery geograficzne rozwiązania firmy Polycom do celów edukacyjnych, opieki oraz wzbogacania życia innych osób. Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący klienci Polycom:
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, w Polsce, zdobywca nagrody głównej w dziedzinie Służba Zdrowia (21st Century Award Winner), jest wiodącą w Polsce i na świecie jednostką badawczo-rozwojową zapewniającą kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy i równowagi. Obecnie, po wprowadzeniu systemu telefittingu, czyli zdalnego dopasowania implantów u pacjenta przy użyciu rozwiązań audiowizualnych HD dostarczanych przez firmę Polycom, doświadczeni specjaliści z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu mogą prowadzić na odłegłość niezbędną rehabilitację 2500 osób po wszczepieniu implantu ślimakowego.
"Jesteśmy zaszczyceni tym uznaniem oraz możliwością poprawy jakości życia naszych pacjentów" powiedział profesor Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. "Rozwiązania wideokonferencyjne firmy Polycom były jedynym sprzętem, który zapewniał jakość wymaganą dla tej aplikacji."
Center for Connected Medicine na Uniwersytecie w Pittsburgu (finalista konkursu) to centrum wykorzystujące doświadczenie w zaawansowanych technologiach. Umożliwia ono wiodącym jednostkom służby zdrowia wzorowanie się na zintegrowanym i propagującym współpracę podejściu do medycyny. Integracja technologii z opieką zdrowotną jest tak ważna dla University of Pittsburgh Medical Center (UPMC), że organizacja ta została nie tylko partnerem założylskim, ale jednostką wspierającą Center for Connected Medicine (CCM). Centrum to pierwsza tego typu inicjatywa współpracy na świecie, gdzie liderzy technologii informatycznych w służbie zdrowia połączyli siły oferując wiodący system do celów opieki zdrowotnej, aby przełamać bariery i za pomocą technologii poprawić opiekę nad pacjentami.
"To wspaniałe, że otrzymaliśmy tę prestiżową nagrodę w pierwszym roku naszej działalności," powiedział Andrew Watson, doktor medycyny oraz dyrektor medyczny w Center for Connected Medicine. "Jesteśmy zaszczyceni i szczerze wierzymy, że dobry biznes i dobra opieka zdrowotna idą w parze. Celem CCM jest nauczanie personelu służby zdrowia na całym świecie, w jaki sposób osiągnąć maksymalne rezultaty poprzez zintegrowaną komunikację i jesteśmy przekonani, że uda nam się go osiągnąć."
Oddziały Opieki Psychiatrycznej (DMH) w Stanie Południowa Karolina (Finalista konkursu) zapewniają wysokiej jakości ostro dyżurową opiekę psychiatryczną w całym stanie w miejscach gdzie brakuje lekarzy i personelu medycznego dzięki wykorzystaniu sieci komunikacji wideo obsługiwanej przez Polycom. Sieć wideo oddziałów opieki psychiatrycznej umożliwia pacjentom natychmiastowy dostęp do psychiatrów w kraju oraz jednocześnie, znacząco poprawia możliwości oddziałów w zakresie dostarczania sprawnej obsługi nagłych przypadków w lokalnych szpitalach.
"Nagroda to dla nas prawdziwy zaszczyt," powiedział Ed Spencer, dyrektor Programu Telepsychiatrii w DMH. "Możliwość korzystania z telemedycyny zrewolucjonizowała sposób w jaki zapewniamy opiekę pacjentom w całym stanie Południowa Karolina, poprawiając dostęp i polepszając wyniki. Rezultaty są fenomenalne."
Zakład Penitencjarny w stanie Michigan (MDOC) (Laureat) - Stan Michigan oszczędza setki tysięcy dolarów, poprawiając efektywność pracowników oraz ulepszając bezpieczeństwo publiczne za pomocą rozwiązań telepresence HD dostarczonych przez Polycom. Poprzez stworzenie 85 miejsc do odbywania wideokonferencji, MDOC ogranicza koszty zapewniając wiele usług m.in. obsługę medyczną, jak również możliwość rozpatrywania wniosków o zwolnienia warunkowe, odbywania przesłuchań sądowych i administracyjnych.
"Cieszymy się, że nasza praca została doceniona," powiedziała Lynette J. Holloway, koordynator ds. wideokonferencji w biurze zarządzania podatkowego w Zakładzie Penitencjarnym Stanu Michigan". "Możemy obsługiwać więcej osób w krótszym czasie, a oszczędności, które udaje nam się wypracować - zarówno jeżeli chodzi o pieniądze, jak i czas - byłyby niemożliwe bez systemów wideokonferencyjnych."
The Telemedicine Coordination Nucleus przy Szkole Nauk Medycznych na Uniwersytecie Stanowym w Rio de Janeiro (FCM-UERJ) (Laureat) - Dzięki interaktywnej technologii instytucja ta poprawiła darmowy dostęp do pomocy medycznej i dostępność informacji medycznych wśród ludności Brazylii. Od momentu uruchomienia, wielu pacjentów skorzystało z telemedycznego systemu wideokonferencyjnego.
"Jesteśmy wdzięczni za to prestiżowe uznanie," powiedziała Evelyn Eisenstein, doktor medycyny i profesor nadzwyczajny FCM-UERJ. "Dzięki systemom wideokonferencyjnym możemy pomagać społeczeństwu i szkolić profesjonalistów w dziedzinie służby zdrowia w Brazylii, a rezultaty są nadzwyczajne. Cieszymy się, że możemy służyć pomocą."
Nadesłał:
Ewa Nowak
|
Komentarze (0)