Technologie » Komputery
Najnowocześniejsze, polskie technologie na Targach Hannover Messe
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to jedne z największych na świecie i największe w Europie targi poświęcone tematyce przemysłowej. Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Polska. Wśród firm, które będą reprezentować nasz kraj znalazła się m.in. Transition Technologies PSC (TT PSC), polska spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies i wraz z dziesięcioma innymi podmiotami, będzie reprezentować także region świętokrzyski.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Polskie rozwiązania szyte na miarę Przemysłu 4.0
Na Targach Hannover Messe, spółka TT PSC zaprezentuje rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), wykorzystywane do wsparcia pracy maszyn, całych zakładów przemysłowych oraz tworzenia inteligentnych biur. Wszystkie one wynikają z konsekwentnie realizowanej przez spółkę idei Przemysłu 4.0, a co za tym idzie – tworzenie tzw. Fabryk Przyszłości, których podstawowym zadaniem jest wytwarzanie nowych, inteligentnych produktów, bazujących na technologii IoT. – W inteligentnej fabryce, możemy w sposób ciągły monitorować wybrane parametry, sposoby użytkowania, a nawet przewidywać awarie, co w efekcie pozwala na coraz lepsze, bieżące dostosowywanie produktu do potrzeb przedsiębiorstw. Wszystkie dane, które udaje się zebrać służą następnie do zarządzania życiem produktu, poprzez autorską koncepcję Connected Product Lifecycle Management, która jest rdzeniem naszej działalności. W ten sposób kreujemy nowoczesne rozwiązania dla przemysłu – mówi Paweł Pacewicz, kierownik ds. Projektów Strategicznych Transition Technologies PSC.
Synergia Internetu Rzeczy i Rozszerzonej Rzeczywistości
TT PSC jako jedna z niewielu firm, uzupełnia Internet Rzeczy technologią Rozszerzonej Rzeczywistości, która pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie i prezentację zebranych danych. Dzięki niej możliwe jest połączenie rzeczywistości z cyfrowymi elementami i naniesienie na części realnej maszyny cyfrowego tekstu i grafiki, zawierających wskazówki postępowania dla techników czy serwisantów. Prezentowanie instrukcji serwisowych na fizycznym urządzeniu pozwala technikowi na zeskanowanie kodu części zamiennej, a następnie zweryfikowanie, czy aby na pewno prawidłowo montuje daną cześć. - Synergia tych dwóch technologii wynosi tradycyjnie rozumiany serwis maszyn na zupełnie inny poziom, czyniąc go nowocześniejszym i inteligentniejszym. Na Targach Hannover Messe chcemy na przykładzie zrealizowanych przez nas wdrożeń pokazać, jakie korzyści niesie ze sobą wprowadzenie tych technologii w przedsiębiorstwie – dodaje Paweł Pacewicz.
Co więcej, specjaliści z TT PSC stworzyli oprogramowanie do zarządzania remontami maszyn - tzw. cyfrowa pętla zwrotna. Dzięki niej, technik otrzymuje od maszyny pełen pakiet informacji na temat jej stanu i potencjalnych awarii czy oczekiwanych procedur naprawczych. Oprogramowanie opiera się na jednoczesnym wykorzystaniu systemów cyber-fizycznych, platform IoT, rozwiązań HMI (Human-Machine Interface), technologii AR, algorytmów do diagnostyki urządzeń, wykrywania anomalii oraz symulacji i optymalizacji pracy fabryki. A to w połączeniu z niezbędną wiedzą ekspercką ma pozwolić na opracowanie modelu funkcjonowania fabryki na miarę nowoczesnych i inteligentnych przedsiębiorstw.
Targi Hannover Messe to nie tylko możliwość zaprezentowania nowoczesnych technologii dla przemysłu, ale przede wszystkim miejsce do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych.
Nadesłał:
Mondaypr
|
Komentarze (0)