Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Natura i nauka w walce ze zmarszczkami

Natura i nauka w walce ze zmarszczkami
Zobacz więcej zdjęć »
Naukowcy oraz specjaliści w dziedzinie dermatologii estetycznej nie ustają w poszukiwaniach sposobu na zatrzymanie młodości. Jedne z ostatnich badań doprowadziły naukowców do okrycia, iż związek tłuszczowy obecny w ludzkich komórkach, korzystnie wpływający na mózg może spowalniać starzenie się skóry

Na zmianę wyglądu skóry wpływają zarówno naturalne procesy starzenia, jaki i czynniki zewnętrzne- np. promieniowanie słoneczne.

Konsekwencją tego jest obniżenie produkcji kolagenu oraz zwiększanie poziomu enzymów trawiących kolagen już istniejący.

Naukowcy badający związki tłuszczowe występujące w przyrodzie odkryli, że część z nich przeciwdziała spadkowi produkcji kolagenu oraz zwiększaniu się szkodliwych dla niego enzymów. Związek, który osiągnął najlepsze wyniki w badaniach przetestowano na ludzkiej skórze. Okazało się, że fosfatydyloseryna – składnik błon komórkowych biorący udział w ważnych procesach fizjologicznych, może przyczynić się do spowolnienia starzenia skóry.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 1 dzień:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »