Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Nervoheel - na nerwowy czas w szkole i w domu

Nervoheel - na nerwowy czas w szkole i w domu
Zobacz więcej zdjęć »
Rozpoczęcie nauki w szkole to wielka zmiana w życiu każdego dziecka. Przejście od dominującej w okresie przedszkolnym zabawy do dyscypliny szkolnej oznacza dla niego pojawienie się poważnego obowiązku osobistego i społecznego.

Rola  i zadania ucznia zmieniają gruntownie społeczną pozycję dziecka w zespole rodzinnym - przydają jej znaczenia, ale i zwiększają się wymagania wobec niego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wejście dziecka w nowe, niezmiernie złożone środowisko to również konieczność nawiązywania kontaktów z grupą rówieśniczą. Szkoła staje się zatem dla dziecka nie tylko miejscem, gdzie "pobiera" ono naukę, ale również i środowiskiem, w którym się ono coraz bardziej uspołecznia.  W społeczności klasowej spotykają się różne dzieci: jedne są hałaśliwe, nieposłuszne, inne bardzo spokojne lub zamknięte  w sobie.

Te ostatnie przeważnie same siedzą w ławce, podczas przerw stoją z dala od innych. Jeśli Twoje dziecko jest  nieśmiałe, nie potrafi współpracować z innymi, nie przejawia inicjatywy, może okazać się, że ma obniżoną samoocenę, a jego reakcją na nową sytuację będzie izolacja lub całkowite podporządkowanie się.  W skrajnych przypadkach postawa taka prowadzi do nerwic, chorób psychosomatycznych czy uzależnień.

Dziecko przeżywa powodzenia  i niepowodzenia w ukryciu, zamyka się w sobie. Pojawiają się wtedy mechanizmy ochronne, na przykład niechęć do szkoły, bóle brzucha, głowy, wymioty. Innymi objawami mogą być: moczenie nocne i mimowolne tiki, zaburzenia snu, łaknienia, wzmożona drażliwość, nieśmiałość, nadmierna płaczliwość, obgryzanie paznokci.  Przy powtarzających się objawach psychosomatycznych, takich jak bóle brzucha, wymioty czy zaburzenia snu warto jest zastosować Nervoheel N. Zazwyczaj lek podajemy 3 x dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, potem dawkę można zredukować.  

Podsumowując, okres młodszego wieku szkolnego to nie tylko ważny okres rozwojowy dziecka, ale także czas, w którym boryka się ono z licznymi trudnościami. Wszelkie powstałe wtedy  nieprawidłowości, zaległości dziecko będzie musiało ciężko odpracować w późniejszych latach, by móc dorównać swoim rówieśnikom. Stanie się to możliwe jedynie wtedy, gdy my dorośli damy mu na to szansę i warunki, by mogło się prawidłowo rozwijać i wchodzić w życie bez kompleksów.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »