Technologie » AGD - RTV
Nie daj się zaskoczyć zimie
Awarie zasilania mają różne przyczyny, m. in. mogą być spowodowane wciąż rosnącym obciążeniem sieci zasilających. W Polsce mają również związek z przestarzałą infrastrukturą energetyczną. Bardzo częstą przyczyną awarii są trudne warunki pogodowe, w tym mrozy i intensywne opady śniegu, z którymi będziemy musieli mierzyć coraz częściej. Powodują one nie tylko przerwy w dostawie prądu, ale także zakłócenia zasilania z sieci elektroenergetycznej, które są bardzo niebezpieczne dla urządzeń elektronicznych. Często ich efektem są uszkodzone, a nawet doszczętnie zniszczone takie sprzęty, jak: telewizory, wieże, komputery i inny sprzęt RTV/AGD.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Teraz, kiedy jesteśmy narażeni na coraz częstsze awarie należy zastanowić się nad ochroną urządzeń elektronicznych w domach i biurach. Na rynku dostępny jest szereg przyrządów, które mogą nam pomóc ochronić nasz sprzęt.
- Inwestycja w listwę przeciwprzepięciową czy UPS zwróci nam się szybciej niż możemy przypuszczać. Do ochrony np. komputera czy sprzętu RTV idealnie sprawdzi się listwa. Jeżeli chcemy dodatkowo przestrzec się przed utratą danych kupujemy UPS, który podtrzyma działanie komputera do czasu gdy bezpiecznie go wyłączymy – wyjaśnia Dariusz Koseski, Wiceprezes Schneider Electric Polska.
Zabezpieczenia wymaga także oświetlenie (np. ewakuacyjne), automatyka (np. sterująca klimatyzacją, bramy wjazdowe), instalacje alarmowe i przeciwpożarowe, urządzenia telekomunikacyjne, czy systemy monitoringu. Odłączenie od prądu któregokolwiek z tych urządzeń może nie tylko utrudnić codzienne życie, ale także stanowi realne niebezpieczeństwo.
Jak zatem skutecznie chronić sprzęt? Oto kilka wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu właściwego zabezpieczenia:
1. Dla własnego bezpieczeństwa należy wybrać urządzenie posiadające dożywotnią gwarancję w przypadku uszkodzeń podłączonego sprzętu.
2. Uwaga na certyfikaty!: Należy wybierać marki, których jakość potwierdzona jest certyfikatami UL, cUL, CSA albo innymi, liczącymi się atestami.
3. Należy pamiętać, że listwa przeciwprzepięciowa będzie działać odpowiednio tylko podłączona do gniazdka z uziemieniem.
4. Moc UPS-a - powinna być minimalnie większa niż moc komputera + moc monitora.
5. Warto zwrócić uwagę na czas reakcji. Najlepiej by był jak najkrótszy. Jest to czas w którym UPS musi przełączyć z zasilania z sieci, na zasilanie z baterii.
Nadesłał:
Mondaypr
|
Komentarze (0)