Dom » Architektura
Nie olewamy miasta na festiwalu Zaprojektowani
Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem to festiwal skupiający środowisko polskich projektantów i producentów. Pierwszą edycję imprezy odwiedziło kilka tysięcy uczestników. W tym roku, w ciągu trzech dni odbędą się wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa oraz targi, podczas których swoją ofertę przedstawi ok. 100 polskich projektantów, architektów wnętrz i firm zajmujących się szeroko rozumianym wzornictwem. Organizatorzy, Krakowskie Szkoły Artystyczne, podczas tej edycji chcą także stworzyć platformę wymiany myśli między młodymi kreatywnymi a światem biznesu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Firma KOŁO, jako współorganizator tegorocznej edycji Zaprojektowanych, do programu imprezy wniosła dodatkowe, atrakcyjne wydarzenia.
W sobotę, 7 listopada w Salonie KOŁO, wyselekcjonowana grupa blogerów wnętrzarskich weźmie udział w specjalnych warsztatach fotograficznych, na których pod okiem eksperta i przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, będzie rozwijać umiejętności wizualnego prezentowania wystroju wnętrz.
Nie olewamy miasta w Forum Przestrzenie
Tego samego dnia o godzinie 17.00 w Forum Przestrzenie odbędzie się debata
„MIKROarchitektura – MAKSIspołeczeństwo”, organizowana w ramach inicjatywy
„Nie olewamy miasta”, która narodziła się podczas tegorocznej edycji konkursu KOŁO na Projekt Łazienki. Przy ul. Konopnickiej 28 stanie manifest miejskich aktywistów, a uczestnicy spotkania rozmawiać będą o sile oddziaływania małych form urbanistyczno-architektonicznych na społeczeństwo. Debata ma zwrócić uwagę nie tylko architektów i osób zaangażowanych,
ale przede wszystkim mieszkańców, na kwestię przestrzeni miejskiej, jej architektury oraz istotności oddolnych inicjatyw. Organizatorzy chcą pokazać, że wszyscy, dla których losy i rozwój miast – ich wygląd, architektura, a także stan czystości, są ważne, mogą zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową i estetyczną.
Spotkanie poprowadzi Rafał Stanowski z Krakowskich Szkół Artystycznych, a głos w dyskusji zabiorą m.in. Aleksander Miszalski - przewodniczący Komisji Promocji i Turystyki Rady Miasta Kraków, Agnieszka Łakomy – Plastyk Miejski Krakowa, Robert Piaskowski – Zastępca Dyrektora ds. Programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego, Cecylia Malik – polska artystka, kurator sztuki współczesnej, współtwórczyni Farmy sztuki, Jakub Pszeniczny – architekt, laureat Konkursu KOŁO na Projekt Łazienki 2012. Na podstawie jego projektu realizowana jest obecnie budowa toalety publicznej przy Rondzie Mogilskim.
Tajemnice Hotelu Forum
Na jeden dzień przy okazji debaty Nie Olewamy Miasta, legendarny Hotel Forum otworzy się dla tych, którzy są ciekawi jego tajemnic. Uczestnicy wraz z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć na co dzień niedostępne wnętrza obiektu oraz poznać jego historię! To prawdziwa gratka dla pasjonatów historii architektury. W czasach swojej świetności, zaprojektowany przez Janusza Ingardena obiekt uznawany był za jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce. Jego budowa rozpoczęła się w 1978 roku i trwała ponad 10 lat, a sam hotel funkcjonował przez zaledwie 14 lat. Obecnie znany jest przede wszystkim jako największa w mieście powierzchnia reklamowa. Z drugiej strony, dzięki powstaniu klubokawiarni Forum Przestrzenie, jest to także miejsce spotkań twórczych środowisk, z bogatą ofertą kulturalnych inicjatyw.
Manifest „Nie olewamy miasta” pojawi się również w niedzielę, 8 listopada na targach designu, które odbędą się w Starej Zajezdni, przy ul. św. Wawrzyńca 12.
Komentarze (0)