Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Niezbędna dieta

Niezbędna dieta
Zobacz więcej zdjęć »
Uprawiając sporty siłowe należy zadbać nie tylko o regularny trening, ale ponadto bardzo ważnym czynnikiem jest również odpowiednia dieta.

Można się oczywiście nad tą dietą bardzo długo rozpisywać, ale najważniejszą kwestią w niej na pewno jest element białka. Dlaczego i skąd taki wniosek? Chodzi tutaj o taką kwestię jak dodatni bilans azotowy w organizmie człowieka. Wiadomo jest, że białko, jak i inne składniki, są w ludzkim organizmie rozkładane. Należy zatem zapewnić dostarczenie białka do organizmu w takiej ilości, aby przewyższyć ilość białka rozkładanego. Powodem takiego stanu rzeczy jest podtrzymanie wzrostu masy mięśniowej lub przynajmniej utrzymanie jej na określonym i zadowalającym nas poziomie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Prawidłowe przyjmowanie białka

Nie oznacza to, że możemy przyjmować jakiekolwiek białko i będzie dobrze. W tym względzie istnieją bowiem dalsze wskazania. Wedle powszechnych opinii białko dostarczane do organizmu powinno spełniać kryteria dotyczące zawartości aminokwasów egzogennych. Jakie to aminokwasy? Takie, które po prostu nie są syntetyzowane w ludzkim organizmie. W tym miejscu należy wskazać na aminokwasy serwatkowe. Zawierają one w sobie aż 26% właściwych dla sportowców rozgałęzionych aminokwasów, co w porównaniu z białkiem jaja kurzego czy też sojowego, stawia je zdecydowanie w postaci lidera i składnika jak najbardziej polecanego dla podtrzymania odpowiedniej masy mięśni. Aby móc we właściwy sposób zatem się odżywiać i zapewnić naszemu organizmowi (naszym mięśniom) wszystkie niezbędne składniki, warto jest zapoznać się szczegółowo z wszystkimi produktami, które owo dobroczynne białko serwatkowe zawierają i to w odpowiednio dużej ilości. Jeśli chodzi o przyjmowanie owego białka opinie są bardzo pozytywne nie tylko w odniesieniu do produktów naturalnych jak chociażby mleko, ale bardzo chętnie stosowane są również różnego rodzaju odżywki, które mają za cel podtrzymywanie w organizmie odpowiedniej ilości białka niezbędnego do utrzymania masy mięśniowej na odpowiednim i zadowalającym poziomie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~hania 2014-12-22 15:23:37

    Dieta najważniejsza! Żadne odżywki nie pomogą, jak się ktoś źle odżywia! Tutaj jest dużo ciekawych rzeczy o dietach, wysyłają też indywidualnie dobrane diety i porady http://terapiasokami.pl/pl/n/list bardzo fajna sprawa, czuję się całkiem inaczej odkąd zmieniłam styl odzywiania :D


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »