Dom » Wnętrza
Niezbędny element wygodnego łóżka
Zobacz więcej zdjęć » |
Kiedy planujemy zakup łóżka, zazwyczaj skupiamy się na wyborze materaca. Przede wszystkim musimy zadecydować o rodzaju jego wypełnienia, ponieważ każdy wkład posiada inne właściwości. Ponadto trzeba określić jego wielkość i twardość, która również nie pozostaje bez wpływu na jakość snu. Okazuje się jednak, że nawet najlepszy i najdroższy materac nie odda wszystkich swoich zalet, jeśli nie będzie prawidłowo „pracował”. Dlatego tak ważny jest dobrze dobrany stelaż, który amortyzując ugięcia materaca pomoże w pełni wykorzystać jego walory.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wyregulować,
Na rynku możemy spotkać się ze stelażem regulowanym i takim, który regulacji nie posiada. Jeden jej rodzaj to ograniczniki znajdujące się w strefie biodrowej. Modyfikacja ich ustawień powoduje zmianę twardości i dopasowanie łóżka do indywidualnych preferencji. Poza tym wiele modeli ma podnoszone wezgłowie, dzięki któremu można wygodnie usiąść i zjeść rano śniadanie, a wieczorem poczytać książkę. Takie rozwiązanie ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, zapobiega bowiem jego obciążeniu, które wynika z nieprawidłowego ułożenia ciała. - Wbrew pozorom tego samego efektu nie osiągniemy poprzez podparcie pleców poduszką, ponieważ przesuwa się ona pod wpływem naszych ruchów – mówi Marta Leśniawska z Fabryki Materacy Janpol. Ostatecznie wolimy zastygnąć w jednej pozycji, napinając i męcząc przy tym mięśnie, zamiast relaksować się wolną chwilą. Osobom pracującym w pozycji stojącej oraz tym, które mają problemy z krążeniem, zaleca się odpoczynek z lekko uniesionymi nogami. Dla nich właśnie niezwykle przydatny jest kolejny typ regulacji stelaża: podnoszony podnóżek. Pozwala on swobodnie wyregulować kąt pod jakim będą odpoczywać nogi. Dzięki temu łatwiej odpływa z nich krew, zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania żylaków, a krążenie ulega poprawie.Każdej zmiany ustawienia stelaża należy dokonać ręcznie, chyba, że tak jak stelaż Macedonia firmy Janpol, ma on regulację elektryczną. Takie rozwiązanie umożliwia zmianę ułożenia łóżka na pięciu płaszczyznach za pomocą pilota. - Dzięki temu, dobranie wygodnej pozycji następuje szybko i bez wysiłku – mówi Tomasz Goc Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu z Fabryki Materacy Janpol.
dopasować,
Ważne jest, aby nie łączyć starego stelaża z nowym materacem. – Przez tak prowizoryczną oszczędność sprawimy, że materac ulegnie deformacji i krócej będziemy mogli korzystać z jego walorów- zaznacza T. Goc z Janpolu. - Ponadto istnieje ryzyko, że przez takie połączenie utracimy prawa wynikające z tytułu gwarancji - dodaje. Przy osobnym zakupie materaca i stelaża musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by ich dobór nie był przypadkowy. - Jeśli decydujemy się na materac dopasowujący się do kształtów ciała, tzn. kieszeniowy, lateksowy lub z tzw. „pianki leniwej”, powinniśmy dobrać do niego stelaż sprężynujący. Z kolei materac lateksowy i z wkładem multipocket, a także z „pianki leniwej” powinien współpracować ze stelażem sprężynującym, w którym odległość pomiędzy listewkami jest nie większa niż 4 cm – tłumaczy Tomasz Goc. W przypadku pozostałych materacy, z powodzeniem można wykorzystać stelaż, w którym odstępy między listwami nie przekraczają 8 cm. Specjaliści z Fabryka Materacy Janpol nie zalecają swoim klientom łączenia materaca sprężynowego ze stelażem z regulacją wysokości zagłówka i podnóżka. Wyginanie materaca o takim wypełnieniu może bowiem poskutkować uszkodzeniem konstrukcji sprężyn.
…i odpocząć
Stelaż jest ważnym elementem łóżka i nie powinien być traktowany jak kilka zbitych ze sobą desek, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na komfort naszego snu. Zachowanie odpowiednich odległości między listwami ułatwia wentylację materaca, dzięki temu wietrzenie sypialni daje jeszcze lepsze efekty. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na utrzymanie higieny. Regulacja gwarantuje idealne dopasowanie do preferowanej przez nas pozycji, a wszystkie te elementy zebrane w całość zapewniają wygodę, bez której trudno wyobrazić sobie odprężający sen.
Nadesłał:
Intro Media
|
Komentarze (0)