Kultura, sztuka » Muzyka

Niezwykły polski dar dla narodu gruzińskiego będzie bił w Tbilisi

Niezwykły polski dar dla narodu gruzińskiego będzie bił w Tbilisi
Zobacz więcej zdjęć »
Polski dzwon już wkrótce wybrzmiewać będzie z dzwonnicy katolickiej katedry w Tbilisi. Ten dar Polski dla narodu gruzińskiego, jednocześnie stał się symbolem Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Swym biciem będzie przypominać jednak nie tylko o relacjach gospodarczych obu krajów, ale też o wolności, historycznej bliskości i niepodległości zaprzyjaźnionych narodów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzwon, odlany został przez należącą do grona członków izby przemysłowo-handlowej – Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu i firmę Rduch Bells & Clocks w Czernicy. Ten wyjątkowy prezent jest zwieńczeniem ponad 10-letniej współpracy obu firm, a także efektem zaangażowania izby gospodarczej, powstałej z m.in. z inicjatywy RR Consulting oraz Ambasady RP w Tbilisi. 

– Pierwszym pomysłodawcą dzwonu był prezydent Lech Kaczyński, który w 2008 r. wyraził pragnienie ufundowania go dla Gruzji. Plany te odroczyła katastrofa smoleńska. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że dzieło zostało dokończone i dzwon trafił już do kaukaskiej stolicy – mówi właściciel firmy Rduch Bells & Clocks Grzegorz Klyszcz.

 

Wybija (czas) dla polsko-gruzińskiego biznesu 

Dziś nieustannie zwiększa się zainteresowania Polaków Gruzją: pięknem natury, bogactwem historii, a przede wszystkim potencjałem gospodarczym tego kraju. Wspólne zaś przedsięwzięcia inwestycyjno-handlowe sprzyjać będą konsolidacji środowiska polonijnego i wsparciu jego inicjatyw. Tym samym prezentacja dzwonu zapamiętana zostanie przez Polaków mieszkających w Gruzji, jako znaczące wydarzenie historyczne. Szczególnie, że ufundowany został w 100-lecie odzyskania niepodległości przez oba narody.

Dzwon – dzieło przemyskich ludwisarzy i specjalistów ze Śląska – ważący 130 kg, zdobi napis: „Dar Polski dla narodu gruzińskiego” oraz inskrypcje charakterystyczne dla kościoła katolickiego w Gruzji. Aktualnie został on wyeksponowany w świątyni i czeka na uroczyste poświęcenie, podczas specjalnej mszy świętej. Jednocześnie na murach katedry odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. Wydarzenie to będzie też doskonałą okazją do prezentacji potencjału inwestycyjnego Gruzji oraz spotkań biznesowych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

introPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »