Motoryzacja » Samochody

Nissan GT-R nagrodzony tytułem World Performance Car 2009

Nissan GT-R nagrodzony tytułem World Performance Car 2009
Zobacz więcej zdjęć »
Wielokrotnie nagradzany Nissan GT-R został wyróżniony po raz kolejny – tym razem tytułem World Performance Car of The Year (światowy wyczynowy samochód roku) 2009.

GT-R, który pokonał 23 inne modele samochodów z 25 krajów, zaimponował jury dynamiką i zwrotnością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dziennikarze głosujący w plebiscycie na Światowy Samochód Roku, w tym reprezentujący Wielką Brytanię Nat Barnes, Peter Burgess i Mike Rutherford, uznali, że „dzięki silnikowi V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym doładowaniem, rozwijającemu moc 485 KM i maksymalny moment obrotowy 588 Nm, w starciu z R35 kłopoty mogłyby mieć nawet poprzednie generacje GT-R. W prowadzeniu GT-R, zwłaszcza na torze, ujawnia się niewiarygodna elastyczność podwozia i napędu cztery koła".

O zachwycie, jakie wyczynowe auto Nissana wzbudziło wśród jurorów świadczy ich opinia, że przy atrakcyjnej cenie może to być najlepszy na świecie samochód dla entuzjastów motoryzacji.

„W samej Wielkiej Brytanii otrzymaliśmy już kilka wspaniałych nagród, więc pozytywne opinie i oceny czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata zasiadających w jury plebiscytu WCOTY są szczególnie satysfakcjonujące" - powiedział Paul Willcox, Dyrektor Zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd.

„Zawsze podkreślaliśmy, że GT-R to oferowany w przystępnej cenie pojazd, w którym wyjątkowe osiągi połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i codzienną funkcjonalnością. Nawet na tle znakomitych rywali, jurorzy WCOTY dostrzegli te atuty i bezkonkurencyjne parametry naszego modelu w tym segmencie rynku.

Z opinią jury niewątpliwie zgadzają się entuzjaści motoryzacji w całej europie, gdzie wskutek ogromnego popytu na ten samochód klienci muszą czekać co najmniej rok na realizację złożonego zamówienia.

Pierwsi klienci w Polsce odebrą wkrótce swoje samochody w specjalnej sieci salonów High Performance Centre, liczącej 2 placówki na terenie kraju, w Warszawie i Krakowie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »